Yaşam

Akinatör Nedir ve Nasıl Oynanır?

İçindekiler Tablosu

Akinatör aklınızı okuyabilir ve birkaç soru sorarak size düşündüğünüz karakterin kim olduğunu söyleyebilir. Aklında tuttuğun karakterin gerçek ya da hayali olması fark etmez, Onun kim olduğunu tahmin etmeye çalışacaktır. Bu akıllı cine meydan okuyabilir misin?

Akinatör’ın tutkusu, aklınızdaki kişiyi anlamak için sorular sormaktır. Onunla oynamak için gerçek veya hayali bir karakteri aklınızda tutun ve oynayın, ardından karakterler metnine tıklayın. Size dürüstçe cevaplamanız gereken bir dizi soru soracak. Sorular bittikten sonra size aklınızdaki kişiyi söyleyecektir.

Akinatör Nedir ve Nasıl Oynanır?
Akinatör Nedir ve Nasıl Oynanır?

Web Genie, ilk aşaması 20 soru üzerine kurulu ve oyuncunun hangi karakteri düşündüğünü belirlemek için onlara bir dizi soru soran çevrimiçi bir oyun ve mobil uygulamadır. Bu, oyuncuya sorduğu karakteri bulmak için en iyi soruları bulan ve öğrenen bir yapay zeka programıdır.

Google Trends’e göre, 2007’de Redstone Special liderliğindeki üç Fransız programcı tarafından oluşturuldu ve Kasım 2008’de dünya çapında popüler oldu. 2009 yılında Avrupa’da zirveye ulaştı ve mobil uygulaması 2010 yılında Fransız mobil şirketi SCIMOB tarafından Japonya’da piyasaya sürüldü. Uygulama mağazasında üst sıralarda yer alan bir oyundur. “Akinatör” oyununu oynarken, bir cin size sorular soracaktır.

Akinatör Nasıl Oynanır?

Oyuna başlamak için kullanıcının oyunu başlat düğmesine basması ve popüler bir karakter düşünmesi gerekir. Müzisyenler, sporcular, politikacılar, aktörler, kurgusal film/TV karakterleri, YouTube, Wiener vb. Sonra cin size sorular sormaya başlar. Bu soruların cevabı  “evet”, “hayır”, “belki”, “muhtemelen”,  ve “bilmiyorum” şeklinde olmalıdır.

Bu cevaplar sayesinde cin olasılıkları azaltacaktır. 25 soru sorulmadan cevap sadece bir seçeneğe indirgenirse, program otomatik olarak seçilen karakterin doğru olup olmadığını soracaktır. Program arka arkaya üç kez yanlış karakteri tahmin ederse, karakter veri tabanını genişletmek için kullanıcıdan karakterin adını girmesini ister.

Akinatör Nedir ve Nasıl Oynanır?
Akinatör Nedir ve Nasıl Oynanır?

Akinatör Nedir ve Nasıl Oynanır? yazımızın sonuna geldik. Akinatör’ın tutkusu, aklınızdaki kişiyi anlamak için sorular sormaktır. Onunla oynamak için gerçek veya hayali bir karakteri aklınızda tutun ve oynayın, ardından karakterler metnine tıklayın. Size dürüstçe cevaplamanız gereken bir dizi soru soracak. Sorular bittikten sonra size aklınızdaki kişiyi söyleyecektir.

Yaşam kategorimizin son yazısı olan Kısa Saç Modelleri Nasıl Kullanılır? yazımızda hem erkekler hem de kadınlar için şık olduğu kadar kullanımı da kolay olan kısa saç modelleri hakkında bilgiler paylaştık. Değişiklik yapıp kısa saç modeline geçmek isterseniz yazımız belki size ilham kaynağı olabilir, okumanızı tavsiye ederiz. Sitemiz içerikleri arasında ilginizi çeken farklı konulardaki yazılar için Google bazlı arama yapmanız mümkündür.

Akinator Türk mü?

Google Trends’e göre, 2007’de Redstone Special liderliğindeki üç Fransız programcı tarafından oluşturuldu ve Kasım 2008’de dünya çapında popüler oldu.

Akinator Ücretli mi?

Akinator, Web Genie, ilk aşaması 20 soru üzerine kurulu ve oyuncunun hangi karakteri düşündüğünü belirlemek için onlara bir dizi soru soran çevrimiçi ve ücretsiz bir oyun ve mobil uygulamadır.

Akinatör Oyunu Nasıl Oynanır?

Akinator’ın tutkusu, aklınızdaki kişiyi anlamak için sorular sormaktır. Onunla oynamak için gerçek veya hayali bir karakteri aklınızda tutun ve oynayın, ardından karakterler metnine tıklayın.
Akinator size dürüstçe cevaplamanız gereken bir dizi soru soracak. Sorular bittikten sonra size aklınızdaki kişiyi söyleyecektir.

Akinatörün Sırrı Ne?

Akinator, ilk aşaması 20 soru üzerine kurulu ve oyuncunun hangi karakteri düşündüğünü belirlemek için onlara bir dizi soru soran çevrimiçi bir oyun ve mobil uygulamadır. Bu, oyuncuya sorduğu karakteri bulmak için en iyi soruları bulan ve öğrenen bir yapay zeka programıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu