Yaşam

Çiçek Sepeti

Çiçek Sepeti, Türkiye’de e-ticaret sektörüne yeni bir bakış açısı getirmek ve ürünleri en hızlı ve en kolay şekilde ulaştırmak amacıyla 2006 yılında kurulmuş bir web sitesidir. Elektronik, çiçek, ev & yaşam, yenilebilir çiçek, kişisel bakım, kozmetik, süpermarket, hobi, takı/aksesuar, outdoor, pet shop, spor vb kategorilerde milyonlarca ürünü tüketicilerle buluşturmaktadır. Her geçen gün büyümeye devam etmekte, çalışanlarının, müşterilerinin ve tüm iş ortaklarının hayatlarında kalıcı değer yaratmayı hedeflemektedir.

Çiçek Sepeti
Çiçek Sepeti

550’den fazla çalışanı ve 40.000’den fazla tedarikçiden oluşan geniş bir ekiple faaliyet gösteren Çiçek Sepeti, tüm pazarlarda lider olmak amacıyla sürekli kendini geliştirmekte ve büyümektedir.

Çiçek Sepeti, Türkiye’deki başarı hikayesini “Mizu” markasıyla uluslararası platformda Meksika, Kolombiya, İspanya ve Almanya’da hizmet vererek sürdüren bir Türk şirketidir.

Çiçek Sepeti’nin Değerleri ve Şirket Kültürü Nelerdir?

Çiçek Sepeti, grow together mottosuyla, her geçen gün büyümeye ve gelişmeye devam etmektedir. Büyümenin birlikte olursa daha değerli olduğuna inanmaktadır. Hayat boyu öğrenmeye inandığı için haftada 2 saati “Birlikte Öğrenmek” için kullanmaktadır. Ekibini istediği eğitimi seçmekte özgür bırakan Çiçek Sepeti, onlara blockchain, yoga, örgü, dil eğitimi gibi pek çok alanda fırsatlar sunmaktadır. Ayrıca sınırsız Udemy hesaplarıyla da öğrenmeyi teşvik etmektedir.

Ekibinin birlikte vakit geçirmesi ve eğlenmesine de önem veren Çiçek Sepeti, Gastronomi Kulübü ile dünya mutfağını keşfetmelerine, Game Club ile oyun gecesinde birbirinden heyecanlı yarışmalara katılmalarına imkan vermektedir. Bu kulüpler sayesinde ekiptekilerin birbirlerini daha iyi tanıyacağına ve böylece birlikte daha iyi çalışılabileceğine inanmaktadır.


Çiçek Sepeti, çalışanlarının özel günlerine çok önem vermektedir. Sürpriz hediyeler ve eğlenceli davetlerle bu özel günleri daha da özel bir hale getirmeyi görev edinmiştir.

 • Hiyerarşiye bakmaksızın çalışanlarının fikirlerine her zaman önem vermekte ve dinlemeye özen göstermektedir.
 • Çiçek Sepeti her zaman geleceğe bakmakta, kısa vadeli kazanımlar yerine uzun vadeli başarıları seçmektedir.
 • Şirketinin vizyonunu gerçekleştirmek için çok çalışmakta, inisiyatif almakta ve başkalarının harekete geçmesini beklememektedir.
 • Hızlı hareket etmenin değerini bilmekte risk almaktan ve hata yapmaktan korkmayarak cesur kararlara imza atmaktadır.
 • Verilere dayalı kararlar vererek daha güçlü kararlar almaktadır.
 • Sınırsız başarılara ve sınırsız hayallere inanmaktadır.
 • Hızlı tempolu bir ortamda, sonuçlara ulaşmak ve kaynakları verimli kullanmak için çok çalışmaktadır.

Çiçek Sepeti İade Politikası Nasıldır?

Ürününüzü teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içerisinde web sitesi veya mobil uygulama üzerinden ücretsiz olarak kolayca iade edebilirsiniz.

İade Adımları;

 • İade talebini başlatın,
 • İade etmek istediğiniz siparişin yanında bulunan “İade” butonuna tıklayarak “Siparişlerim” sayfasından talebinizi iletin,
 • Ürününü teslim edin, İade kodu ile birlikte ilgili kargo firmasına iade ettiğiniz ürünü; tüm aksesuarları, faturası ya da irsaliyesi ve orijinal kutusu ile birlikte ücretsiz olarak gönderin,
 • İade süreciniz, ürünün anlaşmalı satıcısına ulaşmasından itibaren 2 iş günü içerisinde değerlendirilecek ve iadenizin onaylanmasından itibaren 1 – 10 iş günü içerisinde iade işleminiz gerçekleştirilecektir.

Alışverişlerinden memnun kalmayan müşteriler, kullanılmamış ve hasar görmemiş ürünleri 14 gün içerisinde ücretsiz olarak iade edebilirler.

Çiçek Sepeti
Çiçek Sepeti

Ürün İadesi Yaparken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

 • Web sitesi veya mobil uygulama üzerinden “Siparişlerim” bölümünden iade kodu oluşturulmayan ürünlerde iade işlemi yapılamaz. Ayrıca sesli yanıt sisteminden veya müşteri temsilcisi aracılığıyla çağrı merkezini arayarak iade kodunuzu alabilirsiniz.
 • Ürünü iade etmek için ürünün orijinal kutusunda, yıpranmamış, yanlış kullanımdan zarar görmemiş olması ve tüm aksesuarlarının fatura veya irsaliye ile birlikte iade edilmesi gerekmektedir.
 • Yüksek desili ürünler için iade işlemlerinde, ürün randevu ile adresinizden teslim alınacaktır. Randevu için lojistik firması sizinle iletişime geçecek ve ürünü adresinizden teslim alacaktır.
 • Kişiye özel tasarım ürünler, tek kullanımlık ürünler (dijital ürünler vb.), fiyatları borsa ve diğer teşkilatlanmış piyasalarda belirlenen altın ve pırlanta vb ürünler iade edilemez.
 • Doğası gereği iadeye uygun olmayan ürünler (kekler, cheesecake’ler, pastalar ve bazı gıda maddeleri) hızlı bozulduğu ve son kullanma tarihi geçme riskiyle karşı karşıya olduğundan iade edilemez.
 • İç giyim ürünlerinde, plaj kıyafetlerinde, çoraplarda, küpelerde, saç aksesuarlarında, parfüm ve kozmetik ürünlerinde, ses veya video kayıtlarında (DVD, CD, kaset vb.) ve basılı ürünlerde (kitap, dergi vb.) denenmemiş, kullanılmamış ve ambalajı açılmamış ise iade edilebilir.
 • Cayma hakkı kapsamında bir elektronik ürünün iade edilebilmesi için ambalajının açılmamış olması gerekmektedir. Garanti kapsamındaki ambalajsız ürünlerin iadesi teknik servis denetimi gerektirir. Teknik servis muayene süresi, ürün teknik servise veya satıcıya teslim edildikten sonra 1-30 iş günüdür.
 • Montajı yapılması gereken TV, çamaşır makinesi, buzdolabı, ısıtıcı ve diğer elektronik ürünlerin yetkili servis personeli huzurunda açılmaması durumunda ürün iade kapsamına girmez.
 • Ürün veya siparişiniz ile ilgili herhangi bir sorun olması durumunda ürün size teslim edildikten sonra 30 gün içerisinde şikayetinizi iletebilirsiniz. %100 Müşteri Memnuniyeti Politikası gereği talebiniz özenle incelenecektir.
Çiçek Sepeti
Çiçek Sepeti

%100 Müşteri Memnuniyeti

Çiçek sepeti ile pek çok kanaldan iletişime geçilebilmektedir. Müşteri öneri, teşekkür ve şikayetleri dikkatle incelenmekte, kusursuz müşteri deneyimi yaratmak ve süreçleri iyileştirmek için kullanılmaktadır. Çiçek Sepeti, satıcı ve müşteriyi buluşturan bir pazar yeridir. İster sipariş öncesi isterse sipariş sonrası canlı yardım hattı üzerinden müşterilere yardımcı olunmaktadır.

Çiçek Sepeti Pazaryeri Özellikleri

Gerçek bir alışveriş merkezi gibi Çiçek sepeti pazaryeri, birçok online mağazanın bulunduğu ve satıcıların ürünlerini potansiyel müşterilerle buluşturan bir platformdur. Online pazaryeri sistemi; Kobi, esnaf, girişimci ve işletmelerin Ciceksepeti.com’un kayıtlı müşteri tabanından yararlanarak ürünlerini satışa sunması ve bunun sonucunda işletmelerini büyütebilmesine olanak sağlamaktadır.

Türkiye’nin en büyük online alışveriş sitelerinden biri olan ÇiçekSepeti.com’da ürün satışı yapabilmek için Çiçek Sepeti’nde sanal mağaza açmanız, yani pazara iş ortağı olarak katılmanız gerekmektedir. Bu sayede aylık 16 milyonun üzerinde web sitesi ziyaretçisi, ürünlerinizi gerek web sitesi gerek mobil uygulama sayesinde görecek ve satın alabilecektir.

Çiçek Sepeti
Çiçek Sepeti

Pazaryerine Katılmanın Avantajları

 • Pazaryeri modelinde aracı olan platformlar, çok sayıda ziyaretçisi olan ve sıklıkla ziyaret edilen e-ticaret siteleridir. Daha fazla ziyaretçi, daha fazla potansiyel müşteri anlamına geldiğinden, ilk günden itibaren bu potansiyel artışı kullanarak satış yapma şansınız artacaktır.
 • E-ticaret yapmak isteyen işletmeler ve KOBİ’ler için pazaryeri, potansiyel müşterilere ulaşmanın en düşük maliyetli kanalıdır. Kendi e-ticaret sitenizi kurmak istediğinizde altyapı güvenliği, e-ticaret ödeme sistemi, online POS, web geliştirme maliyeti, sanal POS ve diğer temel ihtiyaçları karşılamanız gerekecektir. Oysa pazaryeri bu maliyetleri sizin adınıza üstlenmektedir.
 • E-ticarette etkileyici satış rakamlarına ulaşmak için pazarlama ve marka bilinirliğine büyük bir bütçe ayırmanız gerekmektedir. Pazaryeri sizin için geniş bir kitleye ulaşırken, başta dijital olmak üzere tüm reklam kanallarını kullanarak paranızın karşılığını en iyi şekilde almanız için uğraşmaktadır.
 • Pazaryerinde ki sanal mağazanız ve ürün sayfalarınız, özel temalar ve şablonlarla müşterilerinizin dikkatini çekecektir. Bu bir nevi profesyonel vitrin düzenlemesidir. Bu sayede ürününüz müşterilere daha çekici görünecektir.
 • Çok büyük ve kapsamlı analitik verilere sahip pazar sağlayıcıları, bu verilere dayanarak ürün satışlarınızı artırmak için gerekli optimizasyonları sağlamaya devam ederler.
 • Pazaryerleri müşterilerin, ödeme altyapısı güvenliği, bilişim sistemleri güvenliği ve marka bilinirliği açısından iyi bildiği ve güvendiği adreslerdir. Dolayısıyla bu yerlerde satış yapmak görünürlüğünüzü, güvenilirliğinizi ve bilinirliğinizi artıracaktır.

Çiçek Sepeti Pazaryerinin Fark Yaratan Özellikleri

 • Türkiye’nin en çok ziyaret edilen e-ticaret sitelerinden biri olan Ciceksepeti.com’da ürünlerinizi binlerce kategoride listeleme imkanına sahip olacaksınız.
 • com ile aylık 16 milyon ziyaretçiniz ve 11 milyon üye müşteriye ulaşma şansınız olacaktır. Ayrıca 7 milyon mobil uygulama indirmesi ile en çok indirilen alışveriş uygulamalarından birinde satış yapma şansına sahip olacaksınız.
 • Yılbaşı, Anneler Günü, Sevgililer Günü, Öğretmenler Günü, Babalar Günü gibi özel günlerde satışlarınızı artırmak için en çok ziyaret edilen e-ticaret sitesinin trafik potansiyelinden yararlanacaksınız.
 • Çiçek ve hediyelik eşyada pazar lideri olan Çiçeksepeti.com’un sık alışveriş yapma alışkanlığı yüksek müşterilerine ürünlerinizi sunma fırsatı bulacaksınız.
 • Mizu markası ile global pazarda büyük başarılara imza atmış, deneyimli ve profesyonel kadrosunun desteğini her zaman hissedeceksiniz.
Çiçek Sepeti
Çiçek Sepeti

Diğer Pazaryerlerinde Mağazaları Olan Satıcılar İçin Avantajlar

Daha önce pazaryerinde satış yaptıysanız ya da Gittigidiyor, Hepsiburada, Trendyol, N11, vb. pazarlarda mağazanız/ürünleriniz varsa, ürünlerinizi en az eforla Çiçek Sepeti Pazaryeri sistemine yükleme imkanına sahipsiniz demektir. Örneğin; Gittigidiyor, Hepsiburada, Trendyol, N11, vb pazaryerlerindeki ürünlerinizi API ya da Excel formatında çekebilir ve Çiçek Sepeti pazaryerine kolayca ekleyebilirsiniz.

Çiçek Sepeti, Türkiye’de e-ticaret sektörüne yeni bir bakış açısı getirmek ve ürünleri en hızlı ve en kolay şekilde ulaştırmak amacıyla 2006 yılında kurulmuş bir web sitesidir. Elektronik, çiçek, ev & yaşam, yenilebilir çiçek, kişisel bakım, kozmetik, süpermarket, hobi, takı/aksesuar, outdoor, pet shop, spor vb kategorilerde milyonlarca ürünü tüketicilerle buluşturmaktadır.

Çiçek Sepeti yazımızın sonuna geldik. Türkiye’deki başarı hikayesini “Mizu” markasıyla uluslararası platformda Meksika, Kolombiya, İspanya ve Almanya’da hizmet vererek sürdüren bir Türk şirketidir.

Ekibinin birlikte vakit geçirmesi ve eğlenmesine de önem veren Çiçek Sepeti, Gastronomi Kulübü ile dünya mutfağını keşfetmelerine, Game Club ile oyun gecesinde birbirinden heyecanlı yarışmalara katılmalarına imkan vermektedir. Bu kulüpler sayesinde ekiptekilerin birbirlerini daha iyi tanıyacağına ve böylece birlikte daha iyi çalışılabileceğine inanmaktadır.

Çiçek Sepeti
Çiçek Sepeti

 Gerçek bir alışveriş merkezi gibi Çiçek sepeti pazaryeri, birçok online mağazanın bulunduğu ve satıcıların ürünlerini potansiyel müşterilerle buluşturan bir platformdur. Online pazaryeri sistemi; Kobi, esnaf, girişimci ve işletmelerin Ciceksepeti.com’un kayıtlı müşteri tabanından yararlanarak ürünlerini satışa sunması ve bunun sonucunda işletmelerini büyütebilmesine olanak sağlamaktadır.

Daha önce pazaryerinde satış yaptıysanız ya da Gittigidiyor, Hepsiburada, Trendyol, N11, vb. pazarlarda mağazanız/ürünleriniz varsa, ürünlerinizi en az eforla Çiçek Sepeti Pazaryeri sistemine yükleme imkanına sahipsiniz demektir. Örneğin; Gittigidiyor, Hepsiburada, Trendyol, N11, vb pazaryerlerindeki ürünlerinizi API ya da Excel formatında çekebilir ve Çiçek Sepeti pazaryerine kolayca ekleyebilirsiniz.

Yaşam kategorimizin son yazısı olan Vivense Ne Zaman ve Kim Tarafından Kurulmuştur? yazımızda Vivense markası hakkında detaylı bilgiler paylaştık. Ne zaman kuruldu, kurucuları kimlerdir, hangi şehirlerde mağazaları var, şu anda sahibi kim gibi bir çok konuda merak ettiklerinizi yazımızda bulabilirsiniz. Sitemiz içerikleri arasından beğendiğiniz veya ilginizi çeken bir yazıyı okumak için Google bazlı arama yapabilirsiniz.

Çiçek Sepetinde Neler Var?

Çiçek Sepeti, elektronik, çiçek, ev & yaşam, yenilebilir çiçek, kişisel bakım, kozmetik, süpermarket, hobi, takı/aksesuar, outdoor, pet shop, spor vb kategorilerde milyonlarca ürünü tüketicilerle buluşturmaktadır.

ÇiçekSepeti Pazaryeri Nedir?

 Gerçek bir alışveriş merkezi gibi Çiçek sepeti pazaryeri, birçok online mağazanın bulunduğu ve satıcıların ürünlerini potansiyel müşterilerle buluşturan bir platformdur. Online pazaryeri sistemi; Kobi, esnaf, girişimci ve işletmelerin Ciceksepeti.com’un kayıtlı müşteri tabanından yararlanarak ürünlerini satışa sunması ve bunun sonucunda işletmelerini büyütebilmesine olanak sağlamaktadır.

ÇiçekSepeti Ne Kadar Komisyon Alıyor?

Kategoriye göre komisyon oranları değişmektedir. Moda %15, MP Food %25, Anne & Bebek %15, Tasarım Çiçek %30, Süpermarket %10, Ev & Yaşam %16, Yapı Market & Hırdavat %15, Spor & Outdoor %15, Oto Aksesuar %10, Hobi %10, Video Oyun Konsol %10, Oyuncak %15, Ofis & Kırtasiye %15, Cep Telefonu %5, Bilgisayar & Tablet %6, Televizyon %6, Fotoğraf Makinesi %10, Beyaz Eşya %8, Takı %20, Aksesuar %15, Saat %15, Parfüm %18, Gümüş Takı %15, Sağlık Medikal %10, Bijuteri %20, Altın Takı %15.

ÇiçekSepeti Kapıda Nakit Ödeme Var mı?

Ödeme seçeneklerimiz arasında kapıda ödeme bulunmamaktadır. Ödemenizi kredi kartı, eft ya da havale ile gerçekleştirebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu