Yaşam

Cilde Güzellik Katacak Püf Noktaları

Cilde güzellik katacak püf noktaları pek çoğumuz için büyük önem taşımaktadır. Çünkü pürüzsüz ve lekesiz bir cilt her zaman dikkat çeker ve hoş görünür. Yazın güneşe fazla maruz kaldığımız için kışın ise soğuk hava nedeniyle yıpranan cildimizi yenilemek için yapabileceğimiz bazı uygulamalar bulunmaktadır. Aşağıdaki yazımızda bu konuyla ilgili detayları bulacaksınız.

Bütün bayanlar, güzel ve bakımlı bir cilde sahip olmak için kimi zaman astronomik ücretler ödemeye bile razıdırlar. Oysa herkes tarafından hayranlıkla bakılacak cilde sahip olmak için yapılması gerekenler oldukça basit;

Cilde Güzellik Katacak Püf Noktaları
Cilde Güzellik Katacak Püf Noktaları

Cilde Güzellik Katacak Püf Noktaları

Örneğin, bol miktarda su içmek cildin nemlenmesine büyük oranda katkı sağlıyor. Kişiye göre günlük su tüketim miktarları değişse de; eğer sağlık açısından önemli bir sorun yoksa, günlük olarak 2 litre suyun tüketilmesi cilt sağlığı açısından oldukça yararlıdır.

Fakat çay, kahve, asitli içecekler vb.’nin suyun yerine geçmediği unutulmamalıdır. Bunlar cildi güzelleştirmediği gibi kilo almanıza da neden olurlar.


Güneş koruyucuları, sadece yazın değil 4 mevsim kullanılmalıdır. Güneş koruyucularını seçerken; sahip oldukları kimyasal filtrelere ek olarak fiziksel filtrelerinin de olmasına özen gösterilmelidir.

Yağlı yapıdaki ciltler, sık aralıklarla temizlenmelidir. Cilt üzerindeki yağlanmalar, akne oluşumlarına ve dolayısıyla mikropların üremesi için gerekli olan zemini hazırlamaktadır. Cildin temizlenmesi aşamasında sabun kullanımı şart değildir ancak doğal ve antiseptik yapıda olan temizleyiciler tercih edilmelidir. Düzenli olarak peeling yapmak ve nemlendirici kullanmak cildimize ayrı bir ışıltı katacaktır.

Cildin güzel kalmasında, beslenme şekli de büyük öneme sahiptir. Sebze ve meyvelerde bol miktarda vitamin olması nedeniyle bu gıdalarla beslenmeye dikkat edilmelidir.

Sigara kullanımı cildin baş düşmanıdır. Derinin renginin değişmesine ev erken yaşlanmaya neden olur.

Cilde güzellik katacak püf noktalarından bir tanesi de düzenli ve kaliteli uykudur. Uykusuz kaldığınız taktirde göz altlarınızda torba ve morluklar oluşabilir. Bu da sizi yaşlı ve sağlıksız gösterecektir.

Spor yapmanın da cilde faydası vardır. Vücudunuz sağlıklı olduğu taktirde cildiniz de daha parlak ve sağlıklı olacaktır.

Cilde Güzellik Katacak Püf Noktaları
Cilde Güzellik Katacak Püf Noktaları

Cilt Neden Bozulur?

Cilde en çok zarar veren faktörler; Sigara, güneş, sinir sistemi bozukluğu, hava kirliliği, aşırı nem ve rüzgardır. Bunlar vakitsiz yaşlanmaya neden olurlar.

Bebek Gibi Bir Cilde Sahip Olmak İçin Ne Yapmak Lazım?

Bebek gibi bir cilde sahip olmak için en çok uygulanan doğal ürünler; Salatalık toniği, domates tedavisi, yumurta akı tedavisi, çay ağacı yağı, zeytinyağı masajı, elma sirkesi, pirinç suyu, çemen otudur.

Yüz Nasıl Daha Canlı Görünür?

Düzenli uyku, iyi beslenme, düzenli spor, nemlendirici ve peeling ile yüz daha canlı görünür.

Yüzümüzü Nasıl Kurutmalıyız?

Yüzünüzü yıkadığınızda havlu yerine kağıt havlu kullanın. Böylece cildiniz kurumaz ve nemli kalır. Sonrasında kullanacağınız nemlendirici de cildinize daha iyi nüfuz eder.

Cilde güzellik katacak püf noktaları yazımızın sonuna geldik. Özellikle kadınların cilt bakımı için bir sürü ürün kullandıklarını ve bunlar için çok ciddi paralar harcadıklarını göz önünde bulundurursak her zaman gündemde olan bir konu olacağı tartışılmaz. Yazımızda cildinizi güzelleştirmek için uygulayabileceğiniz yöntemler hakkında bilgiler paylaştık, bunları uygulayarak çok daha genç bir görünüm elde edebilirsiniz.

Yaşam kategorimizin son yazısı olan Az Su İçmek Şişmanlatıyor yazımızda hayati önem taşıyan su hakkında çok faydalı bilgiler paylaştık. Az su içmenin zararları nelerdir, su orucu yaparsak vücudumuz nasıl etkilenir gibi soruların cevaplarını bulacağınız yazımızı okumanızı öneririz. Sitemizin diğer içerikleri hakkında detaylı bilgi almak isterseniz Google bazlı arama yapabilirsiniz.

 

Çökmüş Yüze Ne İyi Gelir?

Cildimizde ve eklemlerimizde hyalüronik asit bulunur. Bu madde moleküler ağırlığının kat kat fazla su molekülünü kendine bağlar. Bu özelliği sayesinde yüzdeki problemli bölgeye enjekte edilerek çöküntüyü giderir ve hacim verir.

Peeling Cildi Kurutur mu?  

Cilt tipine göre haftada 1 veya 2’den fazla yapılırsa kurutabilir. O yüzden çok fazla peeling yapmamak gerekir. Peeling sonrası da mutlaka nemlendirici kullanılmalıdır.

Peeling Hangi Aşamada Yapılır?

·        Vücut peelingi duş veya banyodan sonra,
·        Yüz peelingi uyumadan önce
·        Ayak ve el peelingi pedikür ve manikür yaptırırken kullanılır.

Bacak Peeling Ne Zaman Yapılır?

Duş veya banyodan sonra gözenekler açılır, vücut ve bacak peelingini bu aşamada yapmak doğru olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu