Yaşam

Çin Takvimi Cinsiyet Hesaplayıcı Nasıl Çalışır?

Çin takvimi cinsiyet hesaplayıcı nasıl çalışır? Nelere dikkat edilmeli? Hangi aylarda bebek kız, hangi aylarda erkek olur? Gibi soruların cevaplarına ulaşmak istiyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

Çin takvimi, Çin geleneklerine dayanan, Güneş ve Ay’ın hareketleri dikkate alınarak derlenmiş özel bir takvimdir. 1945’e kadar Çin’de kullanılan takvim artık resmi olarak kullanılmasa da özel günleri belirlemek veya bebeklerin cinsiyetini tahmin etmek için hala kullanılmaktadır.

Çin Takvimi Cinsiyet Hesaplayıcı Nasıl Çalışır?
Çin Takvimi Cinsiyet Hesaplayıcı Nasıl Çalışır?

Kullandığımız miladi takvimde bu özellik olmadığı için bebeğin cinsiyetini tahmin etmek için Çin takvimini kullanmalıyız. Ancak bu yöntem tıbbi olarak geçerli değildir ve yüzde 50 doğruluk oranı; yine de ilham almak için kullanabilirsiniz.

Çin takvimi, hayvanların adlarıyla anılan 12 yıllık döngülerden oluşur ve her döngü 5 kez tekrarlanır. Bu nedenle Çin takvimi 60 yıllık döngülerden oluşur ve bir bebeğin cinsiyetini Çin takvimini kullanarak hesaplamak kafa karıştırıcı olabilir.

Buna ek olarak, Çin ay yılı toplam 354 güne sahiptir. 1 yıl kullandığımız takvimden 11 gün daha kısa olduğu için Çin takvimine göre cinsiyet hesaplamak zordur.

Bazı yıllarda, yılın sonuna artık gün adı verilen 11 günlük bir sürenin eklenmesi, yıl içindeki gün sayısını 384’e çıkarır. Bu nedenle, bebeğin cinsiyetini tahmin etmeden önce Çin ay takvimine göre annenin yaşını hesaplamak gerekir çünkü şaşırtıcı bir şekilde Çin takvimine göre farklı bir yaştayız.

700 yıldır Çin takvimi bebeklerin cinsiyetini belirlemek için kullanılmaktadır. Normal bir doktor kontrolünde bebeğinizin cinsiyetini öğrenmek için hamileliğin 15. haftasını beklemeniz gerekir. Ancak çocuğunun cinsiyetini daha erken öğrenmek isteyen aileler Çin takvimini kullanabilirler. Bu yöntemden yararlanabilmek için anne adayının yaşı ve hamileliğin başladığı ayı bilmek gerekir.

Bu yöntem 18 – 45 yaş aralığındaki annelerin bebeklerinin cinsiyetini hesaplamak için kullanılabilir. Çin takvimine göre 18 yaş, erkek bebeklerin en yaygın görüldüğü yaştır. Ocak ve Mart aylarında hamile kalırsanız, kız çocuğu olma olasılığı yüzde 10’dur. Kız bebek doğurma olasılığının en yüksek olduğu yaş 21’dir. Ocak ayı dışındaki aylarda gebelik oluşursa, bu ayların hepsi kız bebek dünyaya geleceğini gösterir.

Çin Takviminde Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar

Çin takvimi cinsiyet hesaplayıcı kullanırken dikkat edilmesi gereken birkaç durum vardır. Örneğin Mart ve sonrasında doğan anne adaylarının yöntemden faydalanabilmeleri için mevcut yaşlarına bir yaş daha eklemeleri gerekmektedir. Ocak veya Şubat aylarında doğan kişilerin, doğum yıllarının Çin yılı başlangıç ​​tarihini bilmeleri gerekir.

Doğum tarihi Çin yılı başlangıç tarihinden sonra ise bir yıl, daha erken ise iki yıl eklenmelidir. Bu farklılığın nedeni, Çin takviminin Miladi takvimi kullanmamasıdır. Çin takvimini kullanmak isteyen anne adaylarının ilk olarak Çin takviminde ki doğum ayını ve yılını bulmaları gerekmektedir. Örneğin, 22 Eylül 1991’de doğan bir anne adayının Çin yaşı 23’tür.

Bu takvime göre erkek bebeklerin; Ocak, Şubat, Mart, Mayıs, Haziran, Ekim ve Kasım aylarında doğması beklenir. Kız bebeklerin ise; Nisan, Temmuz, Ağustos, Eylül ve Aralık aylarında doğması beklenir.

Çin Takvimine Göre Yaş Nasıl Hesaplanır?

Çin takvimine göre bebeğin cinsiyetini belirlemek için annenin yaşı da kullanılmalıdır. Ancak Çin takviminde bazı yıllar 354 gün, bazıları 384 gün olduğu için Çin’de yaşı hesaplamak pek kolay değildir. Kısacası, eğer anne Çin takviminin başlangıç ​​tarihinden önce doğmuşsa, annenin yaşı 1, doğum tarihi daha geç ise 2’şer arttırılmalıdır.

Çin Takvimi Cinsiyet Hesaplayıcı Nasıl Çalışır?
Çin Takvimi Cinsiyet Hesaplayıcı Nasıl Çalışır?

Çin takviminin başlangıç ​​tarihi her yıl değiştiğinden, bu hesaplama için otomatik bir Çin takvimi cinsiyet hesaplayıcı kullanmak en iyisidir. Çin takvimi cinsiyet hesaplayıcı kullanmak yerine kendiniz hesaplamak isterseniz, ay başlangıç ​​yıllarını aşağıda bulabilirsiniz;

15 Şubat 1972, 3 Şubat 1973, 23 Ocak 1974, 11 Şubat 1975, 31 Ocak 1976, 18 Şubat 1977, 7 Şubat 1978, 28 Ocak 1979, 16 Şubat 1980, 5 Şubat 1981, 25 Ocak 1982, 13 Şubat 1983, 2 Şubat 1984, 20 Şubat 1985, 9 Şubat 1986, 29 Ocak 1987, 17 Şubat 1988, 6 Şubat 1989, 27 Ocak 1990, 15 Şubat 1991, 4 Şubat 1992, 23 Ocak 1993, 10 Şubat 1994, 31 Ocak 1995, 19 Şubat 1996, 7 Şubat 1997, 28 Ocak 1998, 16 Şubat 1999, 5 Şubat 2000, 24 Ocak 2001, 12 Şubat 2002, 1 Şubat 2003, 22 Ocak 2004, 9 Şubat 2005

Çin Takvimi Cinsiyet Hesaplayıcı Ne Kadar Güvenilirdir?

Çin takvimine göre cinsiyet hesaplamak, MÖ’ye dayanan bir Çin geleneğidir. Henüz hamile değilseniz ve Çin takvimini kullanarak hamilelik planı yapmak istiyorsanız Çin takvimine göre yaşınızı ve hamile kalmanız gereken ayı doğru hesaplamanız gerekir.

Çin takvimine göre, erkek bebeğin doğduğu ay ve kız çocuğunun doğduğu ay tamamen annenin yaşına bağlıdır. Örneğin, 2022 Çin takvimine göre, 23 yaşındaki bir annenin Ocak, Şubat, Mart, Mayıs, Haziran, Ekim ve Kasım aylarında erkek çocuk sahibi olma olasılığı daha yüksektir; ancak 24 yaşındaki bir anne için bu aylar değişiklik gösterecektir. Yani erkeğin doğduğu ay önemli değil, annenin yaşı önemlidir.

Çin Takvimi Cinsiyet Hesaplayıcı Nasıl Çalışır?
Çin Takvimi Cinsiyet Hesaplayıcı Nasıl Çalışır?

Aileler Çin takvimi sonuçlarının %85 doğru olduğunu söylese de Çin takvimi, diğer birçok cinsiyet tahmin yöntemi gibi, yalnızca eğlence için kullanılmalıdır. Bebeğinizin erkek veya kız olma olasılığı her zaman %50’dir çünkü cinsiyet X veya Y kromozomu ile ilgilidir.

Çin Takvimi Cinsiyet Belirleme ve Gebelik Planlama uygulamalarının artan popülaritesine rağmen, doğru bilgi için doktorunuza danışmanızı öneririz.

Çin takvimi cinsiyet hesaplayıcı nasıl çalışır? yazımızın sonuna geldik. Çin takvimi, Güneş ve Ay’ın hareketleri dikkate alınarak derlenen Çin geleneklerine dayanan özel bir takvimdir. Çin’de 1945’e kadar kullanılan takvim artık resmi olarak kullanılmasa da hala özel günleri belirtmek veya bebeklerin cinsiyetini tahmin etmek için kullanılıyor. Yöntem tıbbi olarak geçerli değildir ve yüzde 50 doğruluk oranına sahiptir; Hala ilham almak için kullanabilirsiniz.

Yaşam kategorimizin son yazısı olan Ergenlik Dönemi ve Öfke Kontrolü yazımızda ergenlik dönemine ait sorunlardan biraz bahsettik. Ergenlik bir metamorfoz, dönüşüm ve hızlı gelişim dönemidir. Öfke, rahatsız edici, acı verici veya yönetilmesi zor durumlara karşı bir tepki olabilir. Baskıcı bir aile modeli içinde büyüyen ergenlerde sürekli öfke ve öfke ifade düzeyleri diğer ergenlere göre daha yüksektir. Sitemizdeki içerikleri daha detaylı incelemek ve fikir sahibi olmak isterseniz Google bazlı arama yapabilirsiniz.

 

Çin Takvimine Göre Cinsiyet Tahmini Ne Kadar Doğru?

Bebeğinizin erkek veya kız olma olasılığı her zaman %50’dir çünkü cinsiyet X veya Y kromozomu ile ilgilidir. Çin Takvimi Cinsiyet Belirleme ve Gebelik Planlama uygulamalarının artan popülaritesine rağmen, doğru bilgi için doktorunuza danışmanızı öneririz.

Adetten Sonra Hamile Kalınırsa Bebeğin Cinsiyeti Ne Olur?

Ne zaman hamile kaldığınızın bebeğin cinsiyeti üzerinde herhangi bir etkisi yoktur. Bebek erkek de olabilir, kız da olabilir.

En Son Adet Tarihine Göre Kaç Haftalık Hamileyim?

Son adet döneminin başladığı günden itibaren hesaplama yapılmalıdır. Bugünün tarihinden son adet tarihini çıkarttığınızda kaç günlük hamile olduğunuzu, bulduğunuz sayıyı yediye böldüğünüzde kaç haftalık hamile olduğunuzu bulursunuz.

Çocuğun Erkek Olması Kime Bağlı?

Doğacak çocuğun cinsiyetini erkek belirler. Spermlerin bazıları X, bazıları ise Y kromozomu taşır. Bunlardan X kromozomu taşıyan sperm yumurtayı döllerse bebek kız, Y kromozomu taşıyan yumurtayı döllerse bebek erkek olur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu