Yaşam

Dukan Birası Nedir ve Nasıl Yapılır?

Dukan birası dört bileşenden oluşan bir içecektir: yeşil çay, su, maden suyu ve limon suyu. Diyet dostu bir detoks çayı da diyebiliriz. Ödemi attırdığı ve yağ yakımını hızlandırdığı söylenmektedir. Dukan birası, adını alkol içermemesine rağmen biraya benzer görünümünden alır. 15 gün kullanılmalı sonra 5 gün ara verilmeli ve tekrar 15 gün kullanılmalı. Faydasını gösterebilmesi için düzenli kullanılması gereklidir.

Dukan Birası Nedir ve Nasıl Yapılır?
Dukan Birası Nedir ve Nasıl Yapılır?

Şeker ve tansiyon hastaları her ihtimale karşı doktorlarına danışmalı, diyet yapanlar ise döngüye başlamak için diyetisyenlerine başvurmalıdır.

Malzemeler:

2 çorba kaşığı veya 2 poşet yeşil çay

750 ml su

1 şişe maden suyu

½ limon suyu

Dukan Birası Hazırlanışı:

Suyu kaynatın ve çayı demleyeceğiniz kaba aktarın. Çayı ekleyin ve 15 dakika demleyin.

Demlenen çaya limon suyu ve maden suyu ekleyin.

Gün boyunca ılık veya soğuk olarak tüketebilirsiniz.

Dukan Birasının Faydaları 

Dukan birasının sağlığa faydaları aşağıda listelenmiştir.

  • Bağırsak hareketlerini iyileştirebilir.
  • İçerdiği maden suyu sayesinde vücuda mineral takviyesi sağlar.
  • Ödem atmada yardımcıdır.
  • Metabolizmayı hızlandırır.
  • Günlük sıvı alımına katkı sağlar.
  • Kilo vermeye yardımcıdır.
  • Yağ yakmaya yardımcı olur.
  • Doygunluğu artırır.

Yapımında doğal ürünler kullanılmaktadır. Bu nedenle herhangi bir hastalığı veya alerjisi olmayan kişileri olumsuz etkilemez.

Dukan Birası Nedir ve Nasıl Yapılır?
Dukan Birası Nedir ve Nasıl Yapılır?

Dukan Birası Zayıflatır mı?

Ödem ve yağ yakımı üzerindeki etkileri nedeniyle son zamanlarda metabolizmanın verimli çalışmasına yardımcı olan popüler bir içecek haline geldi. Aynı zamanda sindirim sistemini düzenleme ve dengeleme gibi etkileri de vardır. Ancak tek başına kilo vermek için yeterli değildir. Dukan birasının dengeli bir beslenme planı ile uygulandığında kilo vermeye yardımcı olduğu iddia edilmektedir.

Dukan Birası Zararlı mı?

Dukan birası zararlı kimyasallar içermediği için herhangi bir sağlık sorunu olmayan kişilerde herhangi bir olumsuz etki yaratmaz. Ancak içerdiği soda ve limon, yüksek tansiyon veya kalp hastalığı gibi kronik rahatsızlıkları olan kişilerde ani dengesizliklere neden olabilir. Bu nedenle kronik rahatsızlığı olan hastaların bu detoks çayını içmeden önce doktorlarına danışmaları tavsiye edilir.

Düzenli olarak tüketilmesi gereken bir takviyedir. 15 gün boyunca her gün düzenli olarak tüketilmeli, ardından 5 gün ara verilmelidir. Sonra tekrar 15 gün tüketilmelidir. Bu şekilde bir kür daha yapmak isteniyorsa 15 gün ara verilmeli ve sonra yukarıda yazan şekilde uygulanmalıdır. Bu araların verilmesi vücudun dukana karşı bağışıklık geliştirmesini engeller ve daha net sonuçlar alınmasını sağlar.

Dukan Birası Nedir ve Nasıl Yapılır?
Dukan Birası Nedir ve Nasıl Yapılır?

Emziren Anneler ve Hamileler Dukan Birası İçebilir mi?

Emziren anneler ve hamilelere önerilmez. Doğal içerikli bir içecektir. Ancak yeşil çay ve limonun birlikte kullanılması yüksek tansiyona neden olabilir. Bu da hamileler ve emziren anneler için tehlikeli olabilir.

Dukan birası nedir ve nasıl yapılır yazımızın sonuna geldik. Adının bira olduğuna bakmayın aslında diyet dostu bir detoks çayıdır. Evde kendiniz de hazırlayabilirsiniz. Bu detoks çayı nasıl yapılır, faydaları nelerdir, kimler kullanabilir gibi bir bir çok konuda bilgi paylaştık. Sağlıksız ve kısa sürede uygulanan diyetler yerine zamanla kilo vereceğiniz sağlıklı diyetleri tercih etmelisiniz. Yazımızda paylaşılanlar bilgi amaçlıdır, kesinlikle tıbbi tavsiye değildir.

Yaşam kategorimizin son yazısı olan Doğum Kontrol Hapı Nasıl Kullanılır? yazımızda henüz doğum yapmaya hazır olmayan veya yeterince çocuk sahibi olduğu için yenisini düşünmeyen kadınların tercih ettiği korunma yöntemi olan doğum kontrol hapı hakkında bilgiler paylaştık. Siz de doğum kontrol hapı  hakkında bilgi almak isterseniz yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Ayrıca sitemiz içeriklerini daha detaylı incelemek isterseniz Google bazlı yapacağınız aramayla kolayca içeriklere ulaşabilirsiniz.

 

Dukan Birası İle 15 Günde Kaç Kilo Verilir?

Bu kişiden kişiye değişmekle birlikte 15 günde 4 – 6 kg arası verebilirsiniz. Ancak dikkat etmezseniz verdiğiniz kiloları çok hızlı bir şekilde geri alabilirsiniz.

Dukan Birası Ne Zaman İçilmeli?

15 gün kullanılmalı sonra 5 gün ara verilmeli ve tekrar 15 gün kullanılmalı. Faydasını gösterebilmesi için düzenli kullanılması gereklidir.

Dukan Birası Limonlu Sodayla Olur mu?

Meyveli soda kullanmanızı tavsiye etmiyoruz. Çünkü bu sodalar ya şeker ya da tatlandırıcı içeriyorlar.

Dukan Birasının Zararı Var mı?

Zararlı kimyasallar içermediği için herhangi bir sağlık sorunu olmayan kişilerde herhangi bir olumsuz etki yaratmaz. Ancak içerdiği soda ve limon, yüksek tansiyon veya kalp hastalığı gibi kronik rahatsızlıkları olan kişilerde ani dengesizliklere neden olabilir.

Ayrıca emziren anneler ve hamilelere önerilmez. Doğal içerikli bir içecektir. Ancak yeşil çay ve limonun birlikte kullanılması yüksek tansiyona neden olabilir. Bu da hamileler ve emziren anneler için tehlikeli olabilir. Doktor ya da diyetisyeninize danışmadan kullanmamanızı tavsiye ediyoruz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu