Yaşam

Grinin Elli Tonu

Grinin Elli Tonu aynı adı taşıyan kitaptan beyaz perdeye uyarlanmış ve tüm dünyada fenomen olmuş bir filmdir. Anastasia Steele ve Christian Grey karakterlerine Dakota Johnson ve Jamie Dornan hayat vermişlerdir.

Grinin Elli Tonu Konusu

Sosyalleşmekten hoşlanmayan milyarder Christian Grey ile röportaj yapmakla görevlendirilen Ana, saf ve deneyimsiz bir üniversite öğrencisidir. İkili arasında röportajla başlayan ilişki kısa süre içerisinde romantik ama bir o kadar da sıra dışı bir ilişkiye dönüşür.

Grinin Elli Tonu
Grinin Elli Tonu

Christian’ın oldukça gösterişli bir hayatı vardır ve insanları bu şekilde etkilemeye alışmıştır. Ama Ana onun maddi durumuyla ilgilenmemektedir. Bu adamın derin ve karanlık sırları onu kendisine çekmektedir. Bu sırada içinde var olduğunu hiç bilmediği kendi karanlık arzularını keşfeder ve kendisini Christian’la alışılmadık bir ilişkinin içinde bulur. Ana ve Christian ilişkilerinin ne kadar ileri gidebileceğini görmek isterler ve nefes kesen romantik bir ilişkinin içine dalarlar.

Grinin Elli Tonu 2 (Karanlığın Elli Tonu)

Serinin ikinci filmi olan Karanlığın Elli Tonunun konusu; Anastasia, tutkulu milyoner Christian Grey’den ayrılmış hayatına yeni bir yön vermeye çalışmaktadır. Ancak bu düşündüğü kadar kolay olmayacaktır. Yeniden bir araya gelen çiftimizin sorunları barışmalarıyla son bulmayacaktır. Christian’ın derin ve karanlık bir geçmişi ve onunla hesaplaşmak için bu geçmişten gelen şeytanları vardır. Christian onlarla yüzleşmek zorunda kalırken, Anastasia da Christian’ın geride bıraktığı ancak onu unutamamış kadınların kıskançlıklarıyla ve öfkeleriyle baş etmek zorunda kalacaktır.

Grinin Elli Tonu 3 (Özgürlüğün Elli Tonu)

Serinin 3. Filmi olan Özgürlüğün Elli Tonunun konusu; Anastasia ve Christian yaşadıkları inişli çıkışlı ilişkilerinde nihayet mutlu sona ulaşmışlardır. Tutkulu aşklarını, nikah yüzükleri ve görkemli bir evlilik töreni ile taçlandırmışlar ve artık tüm sorunları arkalarında bıraktıklarını düşünmeye başlamışlardır.   Ancak Christian’ın karanlık geçmişinden gelen bir şeytan Anastasia’nın peşine düşer ve çifte huzur vermez. Anastasia’nın aşk dolu, huzurlu ve gösterişli hayatı bir kez daha sarsılacaktır. Bakalım çiftimiz bu şeytandan hasar almadan kurtulabilecekler mi?

Grinin Elli Tonu 4 Var mı?

Hayır seri 3 filmden oluşuyor.

Grinin Elli Tonu
Grinin Elli Tonu

Grinin Elli Tonu yazımızın sonuna geldik. Bir döneme damgasını vuran film serisi hakkında bilmek istediklerinizi paylaştığımız yazımızda oyuncular hakkında da bilgiler yer alıyor. Önce kitabı çıkan daha sonra çok sevilince beyaz perdeye aktarılan eser, oyuncuların da performansıyla çok beğenildi. uzunca bir süre en çok izlenenler listesinden inmeyen film serisi 3 filmden oluşuyor. Zevkle okuyacağınızdan ve izleyeceğinizden şüphemiz yok.

Yaşam kategorimizin son yazısı olan Mobbing Nedir? yazımızda güç ve otorite sahipleri tarafından uygulanan baskılardan bahsettik. Özellikle iş hayatında sıkça karşılaşılan Mobbing hakkında bilmek istedikleriniz, neler yapmanız gerekenler hakkında ayrıntıları içeren yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Sitemizin içerikleri hakkında detaylı bilgiye sahip olmak için Google bazlı arama yapabilirsiniz.

Grinin Elli Tonu Hangi Sırayla İzlenmeli?

İlk olarak 2015 yılında çekilen Grinin Elli Tonu izlenmeli. Sonra Karanlığın Elli Tonu ve en son Özgürlüğün Elli Tonu izlenmeli.

Jamie Dornan Kaç Yaşında?

Oyuncu 1 Mayıs 1982 doğumlu.

Jamie Dornan Hangi Filmlerde Oynadı?

·         Grinin Elli Tonu üçlemesi,
·         Çılgın Aşıklar,
·         Robin Hood,
·         Belfast,
·         The Fall,
·         Dokuzuncu Hayat,
·         Anthropoid,
·         Untogether (Proje aşamasında),
·         The Tourist,
·         Borderland (proje aşamasında),
·         Heart of Stone
·         Barb ve Star Tatilde,
·         Dr. Death,
·         Senkronik,
·         Wild Mountain Thyme,
·         H-Block (Yapım aşamasında),
·         Death and Nightingales,
·         Endings, Beginnings,
·         My Dinner with Herve,
·         Jadotville Kuşatması,
·         A Private War,
·         Çok Pişmiş,
·         Yeni Dünyalar,
·         Aşkın Kanatları,
·         Shadows In The Sun,
·         Marie Antoinette,
·         Beyond The Rave
·         The Fall (Dizi 3 sezon)

Grinin Elli Tonunda Gerçekten Birlikte Oluyorlar mı?

Dakota Johnson, sevişme sahnelerinde gerçekten sevişmediklerini, o sahnelerin çekimlerinin bazen 7 saat sürebildiğini ve çok sıkıcı olduğunu açıkladı.  

Grinin Elli Tonu Ne Kadar Sattı?

35 milyon adet satarak 2011 – 2019 arasında en çok satılan kitaplarda ilk üçe girdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu