Güzellik

Kirpik Kıvırıcı Nasıl Kullanılır?

Kirpik Kıvırıcı Nasıl Kullanılır? diye siz de merak ediyorsanız yazımızı sonuna kadar okumalısınız. En kısa kirpiklerin bile daha kalkık, kıvrık ve uzun görünmesini gerçekleştiren kirpik kıvırıcılar nasıl kullanılır? Size konu hakkında detay bilgileri paylaşacağız.

Eğer kısa ve düz kirpiklere sahipseniz, maskara sürmeden önce kirpik kıvırıcıyı kullanmak, büyük bir fark yaratıyor olacaktır. Kirpikleri dipten itibaren kıvıran ve kaldıran bu makyaj malzemesi, düz olan ve en kısa kirpiklerin bile kıvrık görünmesine yardımcı oluyor. Peki kirpik kıvırıcılar aslında işe yarıyor mu? Veya kirpik kıvırıcının yarattığı etkiyi bir maskaradan almak mümkün olur mu? Kirpik kıvırıcılarla alakalı bilmeniz gereken her şeyi bu yazımızda bir araya getirdik!

Kirpik Kıvırıcı Nasıl Kullanılır?

Kirpik kıvırıcılar, plastik bantları arasına yerleştirilen kirpiklere baskı uygulayarak kaldırmaya, kıvırmaya ve uzatmaya yarıyor. Böylece kısa ve inatçı şekilde düz olan kirpikler çok daha kıvrık ve uzun bir görünüşe sahip oluyorlar. Kirpik kıvırıcıyı kullandıktan sonra maskara uygulayınca bu tesir daha da kalıcı bir duruma geliyor ve yerine göre de maskaranın tesiri artıyor. Peki aslında de kirpik kıvırıcı kullanmak lüzumlu mu? Bir zararı olabilir mi?

Kirpik Kıvırıcının Bir Zararı Var Mıdır?

Gelelim kirpik kıvırıcının kirpiklere bir zararının olup olmadığına. Kirpikleri bir mekanizmaya sıkıştırıp baskılamak tamamen zararsızdır demek doğru olmayabilir. Eğer güçsüz ve dökülen kirpiklere sahipseniz, kirpiklerinizin kırılmasına, daha da güçsüzleşmesine sebep olabilirsiniz.

Kirpik Kıvırıcı Kullanırken Yapılan Hatalar

Öncelikle, kirpiklerinizin iyi bir şekilde kıvrılması ve kaldırılmak için kaliteli bir kirpik kıvırıcı kullanmalısınız. Plastik bantları çok sert olmayan bir kirpik kıvırıcı, kirpiklerinize daha nazik davranacaktır. Bunun dışında kirpik kıvırıcı kullanırken yapacağınız en büyük yanlışlardan biri, maskara sürdükten sonra uygulamak olacaktır. Bu teknik hem kirpiklerinizin kırılmasına, hem de maskaranın bulaşmasına neden olur.

İkinci bir hata ise kirpik kıvırıcının bantlarının arasına kirpiklerinizi bir kere sıkıştırdıktan sonra, tesirini artırmak için kıvırıcıyı üst üste açıp kapatmak. Bu hareket hem kirpiklerinizin dökülmesine hem de kırılmasına neden olabilir. Tek yapmanız gereken, kirpik kıvırıcıyı tek bir kere kapatıp 5-10 saniye kadar beklemek. Tabii bir de gözünüzün ve kirpik diplerinin mikrop kapmaması amacıyla kirpik kıvırıcının temiz olmasına özen göstermeniz gerektiğini unutmayın.

Kirpik Kıvırıcıya Lüzum Bırakmayan Maskara

Kirpik kıvırıcının kirpiklerinizi kıracağından ya da dökülmesine neden olacağından çekiniyor olabilirsiniz. Hatta bazıları, gözlerine bu tür bir alet yaklaştırmaya bile korkabilir. Peki kirpik kıvırıcının vermiş olduğu etkiyi bir maskaradan almaya ne dersiniz? Kirpik kıvırıcıları bir kenara bırakmanızı sağlayacak maskaralar da var tabi ki.

Bu konuda marka paylaşmak istemiyoruz, ancak topaklanma yapmayan formülü ile 24 saate kadar kalıcı maskara kullanabilirsiniz. Yani kirpikler gün içinde kıvrıklığını kaybedip eskisi gibi düz formuna geri dönmüyor. Bu maskaranın formülünün hassas gözlere ideal olduğunu ve vegan formüle sahip olduğunu da ekleyelim.

Kirpik Kıvırıcı Nasıl Kullanılır? Yazımızın sonuna geldik. Yaptığınız makyajı tamamlamak ve kirpiklerinizi daha dikkat çekici hale getirmek için uygulamanız gerekenleri paylaştık, bundan sonrası artık sizde. Kirpik kıvırıcı kullandıktan sonra nasıl fark olduğunu gördüğünüz zaman büyük ihtimalle sürekli kullanmak isteyeceksiniz. Tabi ki sadece kirpik kıvırıcı tek başına yeterli olmayacaktır, güzel bir makyaj için her detaya özen göstermeniz ve uyumlu renkler kullanmanız çok önemli. Güzellik kategorimizin son yazısı olan Makyaj Masası Nasıl Düzenlenir? Makyaj yaparken arayıp da bulamadığınız bir allık, fırça vs olduğu zaman sinirlerinizin bozulmasını önleyecek ve makyajınızı zamanında bitirmenizi sağlayacak düzenlemeler hakkında püf noktaları paylaşıyor, zaman ayırıp okumanızı tavsiye ederiz. Sitemizin içerikleri hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz Google bazlı arama yapabilirsiniz.

 

Kirpik Kıvırma Aleti İşe Yarıyor Mu?

Kirpik kıvırıcı, zahmetsizce kusursuz kirpiklere sahip olmanızı sağlar. Makyajla zaman kaybetmek istemediğinizde dahi canlı ve hareketli görünmenize yardımcı olur. Seyrek, ve kısa kirpikler alımlı gözler elde etmenize engel olan bir faktördür.

Kirpik Kıvırıcı Zarar Verir Mi?

Kirpik kıvırıcıları doğru kullanıldığında zarar vermiyor. Kirpik kıvırıcı kullandığınız zaman kirpik köklerinizde hafif bir çekilme hissi normaldir. Ürünü kullanırken kirpiklerinize zarar vermemek amacıyla elinizi sabit tuttuğunuzdan emin olun. Öte yandan kıvırıcı prosedürünü maskara sürmeden uygulamalısınız.

Önce Rimel Mi Yoksa Kirpik Kıvırıcı Mı?

Eğer kısa ve düz kirpiklere sahipseniz, maskara sürmeden kirpik kıvırıcı kullanmak, büyük bir fark yaratıyor olacaktır. Kirpikleri dipten uca doğru kıvıran ve kaldıran bu makyaj malzemesi, en kısa ve düz kirpiklerin bile kıvrık görünmesine yardımcı oluyor.

İnatçı Kirpikler Nasıl Kıvrılır?

Kaşık göz kapağına yerleştirilir. Üst kirpik hattı ile beraber kaşığın kenarı aynı hizaya getirilir. 30 saniye boyunca kaşık ile kirpikler kıvırılır. Kirpiklerin çok daha dikkat çekici biçimde kıvrılması isteniyorsa, tekrardan kaşığın ısıtılıp, aynı işlemin yinelenmesi gerekmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu