Yaşam

Kitapyurdu Nedir ve Neden Kurulmuştur?

Kitapyurdu sadece internet üzerinden satış yapan bir kitabevi değil, aynı zamanda kültürel hayatla ilgili konuların tartışıldığı herkese açık bir bilgi ve buluşma merkezidir.

Mağazaya istediğiniz sıklıkta girebilir, beğendiğiniz ürünleri sepete ekleyebilir ve dilediğiniz zaman satın alabilirsiniz. Sepete ürün eklediniz diye bu ürün ya da ürünleri hemen satın almak zorunda değilsiniz.

Kitapyurdu Nedir ve Neden Kurulmuştur?
Kitapyurdu Nedir ve Neden Kurulmuştur?

Kitapyurdu;

 • Kitapseverler aradıkları her kitabı tek kaynaktan rahatça alabilsinler diye, ( Hepimizin bildiği gibi; “Vakit nakittir.”)
 • Okuyucu aradığını, en uygun, en ekonomik şartlarda ve ihtiyaç duyduğu zamanda bulabilsin diye,
 • Ayı zamanda okuyucular kitap kültürü dünyasında neler olup bittiğine erişebilsin diye,
 • Okuyucular, okuduklarını paylaşabilsinler ve kitaplar hakkında sohbet edebilsinler diye kurulmuştur.

Kitapyurdu Kim Tarafından Kuruldu?

Kitapyurdu, Repar Tanıtım İletişim Matbaacılık Ltd.Şti. tarafından kurulmuştur. Şirket 1985’ten beri Babıali’de Matbaacılık, dağıtımcılık, yayınevi ve bilişim alanlarında faaliyet göstermektedir. Okuyucu-yayıncı-dağıtıcı sorununu anlayan ve yaşayan bir şirket olarak, teknolojiyi kullanarak sorunları ortadan kaldırmak ve ihtiyaçlara yanıt verebilmek için kurulmuştur.

 

Kitapyurdu Platin Üyelik Koşulları

 • İndirimsiz Platin üyelik ücreti sadece 2.500 puandır.
 • Öğrencilere indirimli Platin üyelik (1.250 puan) ten faydalanabilmek için “.edu.tr” ya da “.edu” ile biten bir e-posta adresi kullanılarak üyelik oluşturulması gerekmektedir.
 • Platin üyeler, ekstra indirimli üyelikte faydalanılan, ürünlerde ekstra %3 ve %5 indirimden faydalanabilirler.
 • Platin Üye olduğunuzda, siparişlerinizden iki kat puan kazanacağınız için Platin Üyeliğinizi aralıksız devam ettirebilirsiniz.
 • Platin üyelik, puanlarınız yeterli olduğu sürece otomatik olarak yenilenebilir.
 • Tüm Kitapyurdu üyeleri sadece kazandıkları puanlarla Platin üye olabilirler.
 • Platin üyelik 1 ay geçerlidir.
 • Hesabınızda yeterli puan yoksa puan satın alabilirsiniz. “100 Kitapyurdu Puan” adındaki sanal ürünü ihtiyacınıza göre satın alabilirsiniz.

Platin Üyelik Size Ne Ayrıcalıklar Sağlar?

 • İndirimlere ek olarak, ürünlerde %10’a varan ekstra indirimler kazanırsınız. (Ürünlerin %80’inde geçerlidir. )
 • Ücretsiz kargo avantajı, teslimat adresi Türkiye’de olan siparişlerde ve sadece aynı gün ilk siparişte geçerlidir.
 • Sesli kitap uygulamasına sınırsız erişim sağlar.
 • E-Kitap uygulamasına sınırsız erişim sağlar.
 • Platin üyelik, üniversite öğrencileri ve akademisyenler için %50 indirimlidir. (1.250 puan)
 • Tüm siparişlerde 2 kat puan kazanılır.
 • Maximum, Bonus ve World kredi kartlarına 4 ay vade ile taksit imkanı sunulmaktadır.
Kitapyurdu Nedir ve Neden Kurulmuştur?
Kitapyurdu Nedir ve Neden Kurulmuştur?

Kitapyurdu Kargo Ücretleri Hakkında

Kitapyurdu 2022 kargo ücretleri; 40 TL alışverişte 5 TL.  75 TL ve üzeri alışverişte, ücretsiz kargo. Kitapyurdu, kitapların okuyuculara kusursuz bir şekilde ulaştırılabilmesi için uygun fiyatlarla kargo yapan kargo firmaları ile çalışmaktadır. MNG Kargo, Yurtiçi Kargo ve Aras Kargo Kitapyurdu ile anlaşmalı kargo şirketlerinden sadece birkaçıdır. Kitapyurdu’ndan sipariş ettiğiniz kitaplar en kısa sürede adresinize teslim edilecektir.

Kütüphanem Uygulaması Nasıl Kullanılır?

 • Kitapyurdu’ndan satın aldığınız kitapları Kütüphanem’e otomatik olarak ekleyebilirsiniz.
 • Kitaplarınıza yorum yaparak, yıldız ekleyerek ve okuma durumunuzu belirterek puan kazanabilirsiniz.
 • İstediğiniz kadar raf oluşturabilir, kitapları istediğiniz gibi sıralayabilirsiniz.
 • Ödünç verdiğiniz kitaplar için özel bir raf oluşturabilirsiniz.
 • Her kitaba özel notlar alabilirsiniz.
 • Barkod okutarak kitaplarınızı hızlıca ekleyebilirsiniz.
 • Kitapyurdu’nda bulunmayan kitapların fotoğraflarını çekip Kütüphanem’e ekleyebilirsiniz.
 • Hemen Oku ile e-okuma özelliği olan kitapları okuyabilirsiniz.
 • Ayrıca tüm kitap kataloğunuzu istediğiniz zaman Excel formatında kaydedebilirsiniz.

Notlar:

 • Kütüphanem bir e-Kitap okuma uygulaması değildir.
 • Kütüphanem Kitapyurdu tarafından geliştirilmiş bir dijital kitap/kütüphane arşiv uygulamasıdır.
 • Kitapyurdu aboneliğiniz ile Kütüphanem uygulamasına giriş yapabilirsiniz.
 • Kütüphanem uygulamasından ücretsiz yararlanabilirsiniz.

KDD Nedir ve Ne İş Yapar?

KDD (Kitapyurdu Doğrudan Dağıtım), yayıncıların lojistik, matbaa ve tedarik süreçlerini yönetebilecekleri ve kitaplarını ekstra bir ücret ödemeden online olarak satabilecekleri çevrimiçi bir platformdur.

KDD, yayıncılar tarafından bandrolleri alınan ve basılmak üzere hazırlanan kitapların basımı, ciltlenmesi, temini ve satışını üstlenmektedir.

KDD sisteminde yayıncılar ek bir vade beklemeden kitap satışlarından doğrudan gelir elde eder. Depolama, lojistik ve diğer maliyetlere katlanılmadığı için, piyasa koşullarında kitap etiketi fiyatlarından kazancını artırabilir.

KDD, %100 şeffaf sistemi ile yayıncılara, sürecin tam kontrolü, yayın portföylerini çeşitlendirme ve yayın sürecindeki tüm baskı sonrası süreçler için maliyetleri en aza indirme fırsatı sunmaktadır.

Kitapyurdu Nedir ve Neden Kurulmuştur?
Kitapyurdu Nedir ve Neden Kurulmuştur?

Yayıncılar Neden KDD’yi Seçmeli?

KDD; özellikle matbaa, kağıt ve depo gibi satışlardan bağımsız olan maliyetlerin yanı sıra kitapların ilk veya yeni basımlarının baskı, tedarik ve satışı için oluşacak maliyetlerden kurtulmayı sağlar. Böylece finansal riskleri minimuma indirmiş olur.

Hangi Yayıncılar, KDD’den Yararlanabilir?

Geçerli bir tüzel kişiliğe sahip olan ve yayıncılık adına yasal gereklilikleri yerine getiren tüm firmalar KDD sistemine katılabilir.

KDD, Bu Süreçleri Düşük Maliyetle Nasıl Sürdürüyor?

KDD, kitapları basmak için POD (Talep Üzerine Baskı) sistemini kullanır. Başka bir deyişle, kitabınız sipariş gelen adet kadar üretebilir. B2B (Business to Business) modeli ile yayıncılar için yayınlama sürecini kolaylaştırır.

Kitapyurdu Nedir ve Neden Kurulmuştur? yazımızın sonuna geldik. Kitapyurdu, sadece internet üzerinden satış yapan bir kitabevi değil, aynı zamanda kültürel hayatla ilgili konuların tartışıldığı herkese açık bir bilgi ve buluşma merkezidir. Repar Tanıtım İletişim Matbaacılık Ltd. Şti. tarafından kurulmuştur. Şirket 1985’ten beri Babıali’de Matbaacılık, dağıtımcılık, yayınevi ve bilişim alanlarında faaliyet göstermektedir.

KDD (Kitapyurdu Doğrudan Dağıtım), yayıncıların lojistik, matbaa ve tedarik süreçlerini yönetebilecekleri ve kitaplarını ekstra bir ücret ödemeden online olarak satabilecekleri çevrimiçi bir platformdur. KDD, kitapları basmak için POD (Talep Üzerine Baskı) sistemini kullanır. Başka bir deyişle, kitabınız sipariş gelen adet kadar üretebilir. B2B (Business to Business) modeli ile yayıncılar için yayınlama sürecini kolaylaştırır.

Yaşam kategorimizin son yazısı olan Cumhuriyet Altını ve Diğer Altın Çeşitleri yazımızda antik çağlardan beri dikkat çeken değerli bir metal olan Altın hakkında bilgiler paylaştık. Altın, sahip olduğu özellikler nedeniyle insanların gözünde her zaman diğer değerli taş ve elementlerden farklı bir yere sahip olmuştur. Bu özelliklerden bazıları, altının aside dayanıklı olması, işlenmesinin kolay olması ve hava-su temasından etkilenmediği için paslanmayan, kararmayan, mat olmayan bir element olmasıdır. Bu özelliklerinden dolayı altın, mücevherden teknolojiye ve tıbba kadar hayatımızın her alanına girmiştir. Sitemizde birbirinden farklı bir çok yazı yer almaktadır, bunlardan beğendiğinizi okumak için Google bazlı arama yapmanız mümkündür.

Kitapyurdu Kargo Ücreti Ne Kadar?

Kitapyurdu 2022 kargo ücretleri; 40 TL alışverişte 5 TL.  75 TL ve üzeri alışverişte, ücretsiz kargo. Kitapyurdu, kitapların okuyuculara kusursuz bir şekilde ulaştırılabilmesi için uygun fiyatlarla kargo yapan kargo firmaları ile çalışmaktadır.

Kitapyurdu Sahibi Kim?

Kitapyurdu, Repar Tanıtım İletişim Matbaacılık Ltd.Şti. tarafından kurulmuştur. Şirket 1985’ten beri Babıali’de Matbaacılık, dağıtımcılık, yayınevi ve bilişim alanlarında faaliyet göstermektedir.

Kitapyurdu Puanları Nasıl Kullanılır?

Kitapyurdu sitesinde her sayfada bulunan Puan Kataloğuna tıklayarak puanınızın yettiği tüm ürünleri alabilirsiniz. Ancak şuna dikkat etmeniz gerekiyor, ücretli ürünlerle, puan kataloğundan seçtiğiniz ürünleri aynı sepete atıp alamıyorsunuz. Ayrı ayrı işlem yapmanız gerekiyor.

Kitapyurdu Nasıl Bir Site?

Kitapyurdu sadece internet üzerinden satış yapan bir kitabevi değil, aynı zamanda kültürel hayatla ilgili konuların tartışıldığı herkese açık bir bilgi ve buluşma merkezidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu