Yaşam

Kore Dizileri Neden Çok İzleniyor?

Kore dizileri neden çok izleniyor diye merak ediyorsanız size tavsiyemiz bir tane izlemeniz ve nedenini anlamanızdır. Ama bu sorunun cevabını daha hızlı almak istiyorsanız aşağıdaki makalemize bir göz atabilirsiniz.

Kore dizileri Doğu Asya’da son derece popülerdir. Tüm zamanların en çok izlenen Kore dizileri arasında “Queen Seon Duk” (1993), “Sungkyunkwan Scandal” (1996) ve “Rodan: The Movie” (1998) yer alıyor. Bu üç dizi bölüm başına ortalama 50 milyonun üzerinde izleyici tarafından izlendi! Yaygın olarak izlenen diğer Kore dizileri arasında %40,5 izlenme oranına ulaşan “Misaeng” (2012) ve şu anda en yüksek puan alan drama olan ve %53 izlenme oranıyla övünen “Hwarang’s Story III” yer alıyor.

Kore Dizileri Neden Çok İzleniyor?
Kore Dizileri Neden Çok İzleniyor?

Kore dizileri söz konusu olduğunda, popülerlik kesinlikle büyük bir rol oynuyor. Çok izlenen diziler genellikle izleyicilerde yankı uyandıran ve onları izlemeye devam etme isteği uyandıran niteliklere sahiptirler. En popüler Kore dizilerinden bazıları You Who Came From the Stars, Prime Minister and I ve Reply 1994’tür.

Kore dizilerinin Amerika Birleşik Devletleri’nde de son derece popüler olduklarına şüphe yok. ABD’de en çok izlenen diziler genellikle iki büyük yayın şirketi olan Arirang TV ve SBS’nin yapımcılığını üstlendiği diziler olarak biliniyor. Bu şirketler, bu dramaları ABC, CBS, NBC, Fox ve PBS gibi kanallarda yayınlıyorlar. Kore dramaları da AMC ve TNT gibi kablolu ağlarda yayınlanıyor. Ayrıca, Kore dizileri Netflix ve diğer akış hizmeti platformlarında da mevcuttur. Sonuç olarak dünyada Kore dizilerinin popüler olmadığı hiçbir ülke yok.

Kore Dizileri Neden Çok İzleniyor?

Genellikle Kore’deki izleyiciler tarafından birden çok kez izlenir. Bir Kore dizisinin ortalama izlenme sayısı 7.8’dir. Ayrıca, Kore dramaları da DVD’lerde ve diğer video formatlarında kiralanmakta veya satılmaktadır. Sonuç olarak, Kore dizilerinin dünyanın en çok izlenen TV programlarından olduğuna şüphe yoktur.

Bir Kore dizisinin popüler olması için genellikle yüksek kalitede olması gerekir. Bu nedenle en çok izlenen Kore dizileri genellikle iki büyük yayın şirketi olan Arirang TV ve SBS tarafından üretilen dizilerdir. Ayrıca AMC ve TNT gibi kablolu ağlarda yayınlanan dramalar da oldukça popülerdir. Bununla birlikte, bir Kore dramasının popülaritesi, Netflix gibi akış hizmeti platformlarında yayınlandıktan sonra düşme eğilimindedir.

Son olarak, bir Kore dizisinin kalitesi genellikle izleyiciler için en önemli faktörler tarafından belirlenir. Bu faktörler, yazarın kullandığı yaratıcı fikirlerden, oyuncu kadrosunun oyunculuk yeteneğine ve genel olay örgüsüne kadar değişebilir. Birlikte ele alındığında, bu unsurlar “drama paketi” olarak bilinen şeyi oluşturur ve ortaya gerçekten özel bir çalışma çıkartırlar.

Kore Dizileri Neden Çok İzleniyor?
Kore Dizileri Neden Çok İzleniyor?

Kore dizileri neden çok izleniyor? yazımızın sonuna geldik. Tüm zamanların en çok izlenen Kore dizileri arasında ‘Queen Seon Duk’ (1993), ‘Sungkyunkwan Scandal’ (1996) ve ‘Rodan: The Movie’ (1998) vardır. Dünyada Kore dizilerinin popüler olmadığı hiçbir ülke yoktur. Bir Kore dizisinin ortalama izlenme sayısı 7.8’dir. Bu diziler sizin de ilginizi çekiyorsa bu yazımızda paylaştığımız bilgileri beğeneceksiniz demektir.

Yaşam kategorimizin son yazısı olan Şaraplık Üzüm Çeşitleri Hangileridir? yazımızda şarap üretiminde kullanılan üzüm çeşitleri hakkında bilgiler verdik. Dünyanın ünlü şarapları ve yapılışları hakkında bilgi almak isterseniz yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Sitemizde birbirinden farklı konularda yüzlerce yazı bulunmakta, bunlara erişmek için Google bazlı arama yapmanız yeterli.

 
En İyi Kore Dizileri Neler?

·        Crash Landing On You (2019-2020) …
·        Itaewon Class (2020)
·        Hospital Playlist (2020) …
·        Guardian: The Lonely and Great God (2016-2017) …
·        Descendants of The Sun (2016) …
·        W: Two Worlds (2016) …
·        It’s Okay Not To Be Okay (2020) …
·        Hotel Del Luna (2019) …

En Komik Kore Dizisi Hangisi?

Richimaen (Rich Man) adlı dizi en komik Kore dizilerinde biridir. 2012 yapımı olan Japon dizisi Rich Man’den uyarlanmıştır. Toplam 16 bölümden oluşmaktadır.

2021 Kore Dizileri Neler?

·        Squid Game
·        Sisyphus: The Myth
·        My Name
·        Beyond Evil
·        You Are My Spring
·        Vincenzo
·        The Devil Judge
·        Mouse
·        Nevertheless
·        Hospital Playlist
·        Youth of May
·        Taxi Driver

Uncontrollably Fond Ne Anlatıyor?

No Eul (Bae Suzy) ve Shin Joon-Young (Kim Woo-bin) ayrılığı daha çocukken tatmış kalpleri kırık iki küçük çocuktur. Seneler sonra iki yetişkin olarak tekrar karşılaşırlar. Shin Joon-Young en iyi aktör ve şarkıcılardan biri olmuştur. Aynı zamanda oldukça zeki ve çekicidir. No Eul ise belgesel yapımcılığı ile uğraşmaktadır. Dürüstlükten daha çok paraya önem veren ve ondan daha üst seviyedeki insanlara yalakalık yapan biridir. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu