Güzellik

Makyaj Aynası Nasıl Seçilir?

Makyaj aynası nasıl seçilir? Güzel aydınlatılmış makyaj aynasına sahip olmak emin olun her kadının göz önünde bulundurmak isteyeceği önemli şeylerden biridir. Makyajını güzel bir şekilde isteğine göre yapmasını sağlayacak bir makyaj aynası bulmak oldukça zordur. Piyasadaki seçeneklerin bolluğu nedeniyle en iyisini seçmek oldukça zordur. Bildiğiniz gibi makyaj malzemelerini doğru bir şeklide uygulayabilirsek kusursuz bir görüntü elde ederiz. Bunun için de makyaj aynaları bize yardımcı olur. Makyaj aynamızı seçerken öncelikle seyyar olup olmayacağına karar vermeliyiz.

Makyaj Aynası Nasıl Seçilir?

Makyaj masası kullanmıyorsak seyyar bir makyaj aynası daha kullanışlı olacaktır. Ayna seçimi gerçekleştirirken masa ile bütün olan üniteler tercih edilebileceği gibi, masadan tamamen bağımsız bir ayna da masa üzerinde kullanılabilir ya da duvara monte edilebilir. Özellikle makyaj masası olarak üretilmiş mobilyalardan seçim yapılabilir veya çalışma masası, şifonyer gibi ürünler makyaj masası olarak kullanılacak şekilde düzenlenebilir. Size en uygun makyaj aynasına nasıl karar vereceğinizle ilgili ipuçları ve püf noktalarını paylaşacağımız bir yazı hazırladık.

Muhtemelen merak ediyorsunuzdur; Neden normal bir ayna kullandığımda veya piyasada ilk gördüğümü seçtiğimde değişen ne olur? Doğru ışıklı makyaj aynası almanızın size birçok yararı olacaktır.

Makyaj Aynası Nasıl Seçilir?
Makyaj Aynası Nasıl Seçilir?

Makyaj Aynası Odanıza Stil ve Büyü Katar

Işıklı makyaj aynası, çoğu banyolarda veya makyaj odalarında yer alan ve muhteşem görünen, aralarından seçim yapabileceğiniz değişik boyut ve tasarımdadır. Odanızın daha havalı görünmesini sağlar ve odanıza daha fazla stil katar. Bu aynaların, herhangi bir odaya ayrı bir dokunuş kattığını ve aynı zamanda ihtiyaç halinde ışık ekleyebileceğinizi de unutmayalım.

Makyaj Aynası Birçok Güzellik Rutininde Kullanılır

Işıklı makyaj aynasının sadece makyaj yapmak veya görünüşünüzü kontrol etmek için olmadığını biliyor musunuz? Ayrıca cilt bakımı yapmak, yüzünüze vücudunuza temaslarınızı doğru bir şekilde yapmak, kaşlarınızın tüm sorunlarını gidermek kısacası güzelliğinizi ön plana çıkaracak tüm detayları görebilmek için harikadır. Yani bunu çok yönlü kullanabilirsiniz.

Makyaj Aynası ile Makyajı Daha İyi Uygulayın

Muhtemelen hepimizin ışıklı makyaj aynasına para vermemizin temel sebeplerinden biri budur. Parlak ışıkları ve daha fazla görünürlük sayesinde, gölgeleri yok edecek daha iyi aydınlatmaya sahip olacaksınız, bu da makyaj yapma şeklinizi etkileyecektir. Ayrıca, ışık ve büyütme seviyeleri sundukları için, makyajınızı kolayca yapabilir ve detaylara odaklanabilir, muhteşem görünebilirsiniz!


Makyaj Aynası ile Daha İyi Görünürlük

Sadece ışık sayesinde daha iyi görünürlük sunan bir aynaya kim sahip olmak istemez ki? Işıklı makyaj aynası parlak ışıklar sunmakla kalmaz, aynı zamanda görünüşünüze odaklanıp düzeltilmesi gereken lekeler veya makyaj kalıntıları varsa daha iyi görmenizi sağlayan çeşitli büyütme seçenekleri sunar. Aynalara boyun eğmene gerek kalmıyor!

Size En Uygun Aynayı Seçmek

Dikkat etmeniz gereken ilk şey aynanın genel tarzı ve tasarımıdır. Aynayı koyduğunuz odanın genel tarzı ile aynı havada olması gerekir. Elbette aynanın işlevselliğini de göz önünde bulundurmalısınız. Aynanın şekli ve genel tasarımı, tüm mekanı tamamlayacak bir şeydir ve bu kesinlikle dikkate almanız gereken bir detaydır. Mağazada tek başına görünce çok beğendiğiniz ayna eğer odanızın genel havasına uymuyorsa ne kadar işlevsel de olsa tercih edeceğiniz bir model olmamalı çünkü diğer mobilyalarınıza uymuyorsa tek başına çok sırıtacak ve bir süre sonra bu sizi rahatsız etmeye başlayacaktır.

Doğru Büyütmeyi Seçmek

Büyütme, dikkate almanız gereken en önemli teknik detaylardan biridir. Makyaj aynalarındaki en popüler büyütme 5x ve 8x civarındadır, unutmayın ki bu bir kılavuzdan başka bir şey değildir.

Düzeltici lensler olmadan görebildiğiniz, ayrıntı için kendi isteğinizi karşılayacak bir seviye belirlemeniz kesinlikle en iyisidir. Gözlük veya kontakt lens kullanıyorsanız, uygun büyütmenin size yardımcı olabileceğini göz ardı etmeyin. Seçiminizi yaparken gözlüğünüzü takmadan rahat bir şekilde makyaj yapmanızı sağlıyor mu onu kontrol etmenizde fayda var. Gözlük ile göz makyajı yapmanız çok zor olacağı için bu da önemli detaylardan biridir.

Makyaj Aynası Nasıl Seçilir?
Makyaj Aynası Nasıl Seçilir?

Doğru Işık Kaynağını Seçmek

Aydınlatma, mükemmel olmalı. Makyajınızı karanlık veya loş bir ortamda yapmak istemezsiniz. Makyajınızı yaptıktan sonra iyi aydınlatılmış bir ortamda hataların belli olması sizi huzursuz ve de mutsuz edecektir. O yüzden aydınlatma konusunda taviz verilmemelidir. Her şeyin mükemmel kullanıldığından emin olun.

İyi aydınlatılmış makyaj aynalarına gelince, seçim yapabileceğiniz birkaç ışık türü vardır. Aynanın yanlarına monte edilmiş ampullere sahip olanların yanı sıra halo lambalar olanlar da vardır. Bu, tamamen sizin kişisel tercihinizdir, sizi rahatsız etmeyen ışık hangisiyse onu tercih etmeniz gerekir. Bunun için aynanın karşısına oturup makyaj yaparken yaklaştığınız kadar yaklaşıp kontrol etmeniz gerekir. Sadece modelini beğendiğiniz bir aynanın ışığı makyaj yaparken sizi rahatsız ediyorsa tercihiniz yanlış olmuş demektir. Güzelliğinizi gözler önüne sermek için vakit harcayacağınız makyaj aynası seçimi gerçekten önemli, keyifle yapılan makyajın yerini hiçbir şey alamaz.

Montaj Türleri

Masa üstü makyaj aynası mı yoksa duvara monte edilecek bir ayna mı istiyorsunuz? Çoğu zaman bu, odanızın müsaitliğine bağlıdır, eğer yeriniz müsait ise ona göre tercih yapabilirsiniz. Makyajınızı makyaj masasında yapıyorsanız, muhtemelen masa üstü bir ayna tercih edersiniz. Ancak, eğer tezgah yüzeyiniz yeterli değilse duvara monte edilecek bir ayna tercih ederek kendinize alan kazandırmış olursunuz.

Makyaj Aynası İşlevsellikleri

Göz önünde bulundurmanız gereken en önemli şey aynanın genel işlevselliğidir. Seyyar aynalar çok küçük olmamalı ve bir tarafı normal görüntü yansıtırken, öbür tarafı ise mercekli olmalıdır. Çerçevesi çok canlı renklerden oluşmamalı, genellikle açık renkler tercih edilmelidir. Canlı renkler ışığı farklı yansıtarak makyajın uygulandığından daha farklı görünmesine yol açar ve bizi uygulama konusunda yanıltır. Makyaj masanız varsa üzerine sabit bir ayna seçebilirsiniz.

Çoğu makyaj masasının aynası takım olarak satılır ama renk ve boyut seçeneği sunabilirler. Eğer seçim şansına sahipsek çok geniş olmayan, boyumuzu en az birkaç karış aşacak şekilde bitecek kadar uzun ve çerçevesi açık renk olan bir ayna seçmeliyiz. Gözlük kullanıyorsak; göz makyajı sırasında gözlük kullanamayacağımız için aynanın en azından birkaç santimetrelik bir alanı mutlaka mercek özelliğine sahip olmalı. Böylece gözlüksüz de oldukça rahat ve kusursuz bir makyaj yapabiliriz.

Makyaj masamızın konumu da önemlidir. Pencerenin karşısındaki aynalar; ışığı en az seviyede yansıtması açısından mercek eğimi aşağı doğru olan özel aynalardan seçilmelidir. Alt tabanının masaya temas etmemesi de makyaj malzemelerinin aynaya zarar vermesini engelleyerek uzun ömürlü bir kullanım sağlar.

Makyaj aynası nasıl seçilir? Yazımızın sonuna geldik. Kusursuz görünmek her kadının hoşuna gider. Bunun için de bazı sırlarımız olacak tabi ki, ufak tefek kusurlarımızı makyaj ile örtmek istediğimiz zaman bize yardımcı olacak bir makyaj aynası hayat kurtarabilir. Böyle bir aynaya sahip olmak için de dikkat etmemiz gereken birçok püf noktası var, bu yazımızda sizinle bunları paylaştık. Siz de makyaj aynası almaya karar verirseniz alışverişe gitmeden önce yazımızdaki detaylara dikkat ederseniz aynayı kullanırken çok daha rahat edersiniz. Güzellik kategorimizin son yazısı olan Kirpik Kıvırıcı Nasıl Kullanılır? Makyaj malzemesi kullanmadan kirpiklerinizi nasıl daha dikkat çekici hale getirebilirsiniz, bu konuda bilgiler veriyor. İlginizi çekeceğini düşündüğümüz bilgiler paylaşılıyor, okumanızı tavsiye ederiz. Sitemizin içeriklerine Google bazlı yapacağınız aramayla da ulaşabilirsiniz.

 

Makyaj Aynası Işığı Ne Renk Olmalı?

Makyaj aynalarında kullanılan ışıklar sarı ve beyaz karışık olması gerekir. Çünkü güneş ışığına en yakın renk ancak beyaz ve sarı ışığın karışımıyla elde edilir. Bu yüzden sarı ve beyaz ışığın karışımı makyajı en doğru gösteren ışıktır.

Makyaj Yaparken Işık Nereden Gelmeli?

Akşam makyaj yaparken sarı ışık bulunan ortamlarda makyaj yapılmalıdır. Sarı ışık gün ışığını yansıttığı için daha güzel sonuçlar alırsınız. Eğer ışık doğrudan makyaj yaptığınız aynaya yansıyorsa kusursuz makyaj yapmanız daha kolay olur.

Makyaj Işığı Kaç Kelvin?

4000 – 4500 Kelvin renk sıcaklığındaki ışık detay görmemizi destekler. Bu sebeple temizliğin önemli olduğu yerler veya makyaj odalarındaki aydınlatmalarda faydalıdır.

Gece Makyajı Hangi Işık Altında Yapılır?

Loş ışıkta asla makyaj yapılmaz. Makyaj yapmak için en doğru ışık güneş ışığına yakın gün ışığıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu