Güzellik

Makyaj Masası Nasıl Düzenlenir?

Makyaj masası nasıl düzenlenir? Evimiz rahatça gevşediğimiz ve huzur bulduğumuz bir yerdir. Buranın düzenli ve temiz olması pek çok insan için oldukça önemlidir. Ama şüphesiz ki makyaj masasının düzenli olması kadınları çok daha fazla mutlu edecektir.

Tamam belki herkes makyaj masasını kullanmıyordur ama emin olun kullananlar için bu masanın düzenlenmesi oldukça önemlidir. Dağınık ve düzensiz bir makyaj masası hem göz zevkini bozar hem de aranılan ürünlerin bulunamamasına neden olur. Gelin, düzenleme yapılırken nelere dikkat edilmesi gerektiğinin üstünden geçelim.

Makyaj Masası Nasıl Düzenlenir?
Makyaj Masası Nasıl Düzenlenir?

Makyaj Masası Nasıl Seçilir?

Makyaj masası (masa, ayna, puf yada tabure) setinin, bulunduğu odadaki eşyalarla uyumlu olması gözü rahatsız etmemesi açısından önemlidir. O yüzden, ister hazır set olsun ister seti kendiniz oluşturacak olun, odadaki eşyalarla uyum sağlamasına özen gösterin. Özellikle ahşap ürünlerde her ürünün farklı renk ve desende olması göz yorabilir. Bakım ve makyaja fazla zaman ayırıyorsanız puf yerine sırtınıza destek verecek bir tabure seçmeniz daha mantıklı olacaktır.

Makyaj Malzemelerinin Düzenlemesi Nasıl Yapılmalı?

Kullanma sıklığınız burada en önemli noktadır. Çok sık kullandığınız malzemelerin masanın üstünde bulunması işinizi inanılmaz derecede kolaylaştıracak ve size zaman kazandıracaktır. Ayrıca düzgün durmaları ve tozlanmalarını önlemek için düzenleyiciler kullanabilirsiniz.

Makyaj fırçalarını toplamak için bardak, vazo, kalemlik gibi ürünler kullanabilirsiniz. Fırçaları temiz ve kirli olarak da ayırmak işinizi kolaylaştıracaktır.

 

Makyaj Masasının Çekmeceleri Nasıl Düzenlenir?

Çekmeceleri, az kullanılan malzemeler için kullanmak akıllıca olacaktır. Ayrıca güneşten korunması gereken malzemeler de çekmecelere konabilir. Çekmece içleri için özel düzenleyiciler de mevcuttur. Bu düzenleyiciler sayesinde hem aradığınız malzemeleri çok daha kolay bulursunuz hem de çekmece gözünüze çok daha düzgün görünür.

Elektronik Aletlerin Masadaki Düzeni Nasıl Olmalı?

Saç şekillendirici aletler (Saç maşası, saç düzleştirici, fön makinesi vb.) kullanıyorsanız kablolarının zarar görmemesi ve birbirine dolaşmaması için düzgün şekilde yerleştirilmeleri gerekmektedir. Bu ürünleri masa üstünde tutacak kadar yoğun şekilde kullanmıyorsanız, kablolarını düzgün şekilde katlayıp masanızın raf ya da çekmecelerine koyabilirsiniz.

Kişisel Bakım Ürünleri ve Parfümler Nasıl Yerleştirilmeli?

Özellikle parfümler çok sık kullanıldıkları için masa üstünde tutulmaktadırlar. Ancak güneş ışığına maruz kalmamalarına dikkat edilmelidir. Kişisel bakım ürünlerinin de güneşte bırakılması pek iyi sonuçlar vermeyebilir. Makyaj masanız güneş alan bir yerdeyse bu ürünleri çekmecede muhafaza etmeniz iyi fikir olabilir.

Makyaj Masası Nasıl Düzenlenir?
Makyaj Masası Nasıl Düzenlenir?

Takı ve Aksesuarlar Nasıl Yerleştirilmeli?

Birbirine en çok karışan ve bu yüzden bulmanın en zor olduğu ürünler bunlardır. Kesinlikle özel düzenleyicilere ihtiyaç vardır. Sık kullandıklarınız masa üstü düzenleyicileriyle, diğerleri ise çekmece içi düzenleyicileriyle toplanabilir. BU şekilde masanız gözünüze çok daha hoş görünecektir.

Makyaj Masası Nasıl Aydınlatılmalı?

Makyaj masanın aydınlatması makyaj açısından büyük önem taşır. Loş ışıkta doğru tonları yakalayabilmek pek kolay değildir. O yüzden masanızda yeterli aydınlatma olduğundan emin olmalısınız. Kullandığınız aydınlatma ürünlerinin şıklığı da masanın bulunduğu köşeyi çok daha özel yapacak ve odanıza ayrı bir hava katacaktır. Masanın üstüne zevkine göre çeşitli aksesuarlar yerleştirerek görüntüyü çok daha zengin bir hale getirmek de elinde.

Makyaj masası nasıl düzenlenir? Yazımızın sonuna geldik. Çoğumuzun makyaj yaparken kullandığı makyaj masasının da belli bir düzeni olması gerekiyor. Aksi takdirde makyaj esnasında aradığınızı bulamayabilir ve zaman kaybedebilirsiniz. Makyaj masası düzeninden ne olacak deyip geçmeyin, yazımızı okuduğunuz zaman tüm detaylar hakkında fikir sahibi olacaksınız. Güzellik kategorimizin son yazısı olan Cilt Bakımı Nedir? yazısı günlük cilt bakımının önemini ve nasıl yapılması gerektiğini açıklayan faydalı bir yazıdır, okumanızı tavsiye ederiz. Sitemiz içeriklerini topluca görmek için Google bazlı arama yapabilirsiniz.

 

Makyaj Masası Diğer Adı Nedir?

Makyaj masasının yerine dresuar ya da aynalı şifonyer isimleri de kullanılmaktadır.

Makyaj Masası Kaç Cm Olur?

Bunda belli bir ölçü yoktur. Tamamen zevkinize, odanızın büyüklüğüne ve masaya yerleştirmeyi düşündüğünüz malzemelerin sayısına göre belirleyebilirsiniz.

Makyaj Masası Kaç TL?

Seçeceğiniz boy, model ve markaya göre değişiklik gösterir.

Makyaj Masası Aydınlatması Nasıl Olmalı?

Beyaz ve sarı ışığın birlikte kullanılması gün ışığına yakın bir ışık elde etmenizi sağlar. Makyaj için en doğru ışık, beyaz ve sarının karışımından elde edilen ışıktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu