Oyunlar

Poppy Playtime Oyunu Nedir?

Poppy Playtime ‘ın (MOB Games’ten bağımsız bir korku oyunu) ilk bölümü Ekim ayının ortalarında, Steam‘de çıkış yaptı. Teorileri sayesinde hikaye hatırı sayılır bir popülerlik kazandı. Çeşitli içerik yaratıcıları teoriler üretmeye başlayınca oyuncular çılgına döndüler ve oyun daha çok oynanmaya başladı.

Poppy Playtime Oyunu Nedir?
Poppy Playtime Oyunu Nedir?

Hikayenin ana hatları çok basit. Poppy Playtime oyununda kendimizi terk edilmiş ve karanlık bir sır saklayan Playtime Co. Adlı eski oyuncak fabrikasında buluyoruz. Yıllar önce, tesisteki tüm personel iz bırakmadan ortadan kaybolmuş. Oyunu, gizemli bir mektup aldıktan sonra gerçeği öğrenmeye karar veren eski bir fabrika işçisi olarak oynuyoruz.

Oyunun konusu Five Nights at Freddy’s’e çok benziyor. Bu basit ana planın altında daha karmaşık konular var. Onları oyun içinde, özellikle video kasetler aracılığıyla buluyoruz, ancak içerdikleri bilgiler hiçbir şekilde kafamızdaki soru işaretlerini doğrudan yanıtlamıyor.

Hayranlar, Playtime Co’da olanlarla ilgili kendi teorilerini üretmeye başladırlar. Bu teorilerden en çok tutulanı aşağıda sizler için yazdık ama güçlü bir SPOILER içerdiği konusunda sizi uyaralım.

Poppy Playtime’ın En Çok Tutulan Teorisi (Spoiler)

Tüm teorilerin ortak noktası, fabrikada akıllı oyuncaklar üretmek için deneyler yapılmış olması. Bu deneylerde kullanılan kurbanların da Playtime Co.’nun kayıp çalışanları olduğu sanılıyor. Bir bilim adamının çalışmalarının sonuçlarını anlattığı bir kasetle bu kanıtlanmıştır.


Poppy’nin kayıtlardan birinde adı geçen bir fabrika çalışanı olan Stella’yı da içerdiği söyleniyor. İddiaya göre, çocuklara neşe getirmeye neredeyse takıntılı olduğu için gönüllü olarak kendini feda etti. Konuyla ilgili videolar The Game Theorists ve SuperHorrorBro tarafından hazırlanmıştır. Bu videolar sırasıyla 7 milyon ve 3 milyon izlenme sayısına ulaşmıştır.

Poppy Playtime Chapter 2’de birçok farklı karakterle tanışıyoruz; devasa insansılardan küçük hayvansı karakterlere kadar pek çok ilginç karakter de bu oyunda karşımıza çıkıyor. Elbette çoğu düşman. Aşağıda oyunda görünen tüm karakterlerin bir listesini bulacaksınız.

Hala gizemli Playtime Co.’da hapsolduğumuz Poppy Playtime Chapter 2’de konu kaldığı yerden devam ediyor. Poppy Playtime Bölüm 1’in sonunda, bir sandık tarafından ezilen ve iskeleden düşen Huggy Wuggy’nin ölümcül pençelerinden kaçmıştık. İşte serinin tüm karakterleri.

Poppy Playtime Oyun Karakterleri

  • Mommy Long Legs (Deney 1222)
  • Poppy
  • Bunzo the Bunny
  • Huggy Buddies
  • PJ Pug-A-Pillar
  • Kissy Missy
  • Huggy Wuggy (1. Bölümün kötü karakteri)
Poppy Playtime Oyunu Nedir?
Poppy Playtime Oyunu Nedir?

Mommy Long Legs

Mommy Long Legs, Poppy Playtime Chapter 2’deki ana kötü karakterdir. Oldukça büyük insansı bir yaratıktır. Uzun ve esnek uzuvlara sahiptir. Yani pembe bir örümceğe benzediği söylenebilir. Oyun notlarından birine göre 1222 deneyinin konusu Marie Payne’dir.

Poppy Playtime Chapter 2’deki bu karakter saldırgandır. İlk başta doğrudan saldırmak yerine kahramanı daha fazla oyun oynamaya zorlar. İlginç bir şekilde, yukarıda bahsi geçen nota göre, Mommy Long Legs, Playtime Co.’daki deneylerle yaratılmış olan diğer deneysel yaratıkları korumaya çalışan bir karakterdir.

Poppy

Poppy, Poppy Playtime’ın kahramanı olan küçük bir oyuncak bebektir. Küçük, solgun, kızıl kıvırcık saçları iki atkuyruğu şeklinde bağlanmış bir oyuncak bebektir. İlk bölümün başında gördüğümüz reklama göre, bu devrim niteliğinde bir oyuncaktır. İnsanlarla iletişim kurabilmektedir.

Poppy, hikayenin ikinci bölümünde daha büyük bir rol oynamaya başlayan bir karakterdir. İlk başta, kahramanın fabrika çıkışına giden trene binmesine yardım etmeye çalışır, ancak zamanla davranışları değişir ve oyuncuyu kompleksin içinde tutmaya çalışır. Bu nedenle düşman olup olmadığını belirlemek kolay değildir.

Bunzo the Bunny

Poppy Playtime Chapter 2’de bulunan bir karakterdir. Siyah gözlü sarı bir tavşandır. Elinde bir müzik aleti ve zilleri vardır. Bu karakter sadece renklerin sırasının hatırlanması gerektiğinde ritim oyunlarında ortaya çıkar ve oyuncu hata yaptığı taktirde saldırır.

Huggy Buddies

Bu karakter de Poppy Playtime Chapter 2’de tanıştığımız bir karakterdir. Whack-A-Wuggy oyununda görünür. Huggy Wuggy’nin duvardaki deliklerden çıkan minik versiyonlarıdır. Geri çekilmelerini sağlamak için onlara vurmanız gerekiyor. Vurmazsanız size saldırıyorlar.

Poppy Playtime Oyunu Nedir?

PJ Pug-A-Pillar

Poppy Playtime Chapter 2’den bir başka karakter olan PJ Pug-A-Pillar, köpek ve tırtılın birleşimi gibidir. Bu oyuncak, ışıklar kapalıyken sizi takip eder. Size yetişmeyi başarırsa öldürüyor.

Kissy Missy

Kissy Missy, Huggy Wuggy’nin kadın versiyonudur. İlk bölümdeki muadili ile neredeyse aynı görünümdedir. Tek fark, Kissy’nin pembe olmasıdır.

Karakter yalnızca ilk bölümün posterinde görünüyor, ancak Poppy Playtime Chapter 2’de bizzat ortaya çıkıyor. Kötü niyetli olmayan bir karakter. Kilitli alanlara girmemize yardımcı oluyor.

Huggy Wuggy

Oyunun ilk bölümünde ki kötü ana karakterdir.

Poppy Playtime Oyunu Nedir? yazımızın sonuna geldik.  MOB Games Studio tarafından geliştirilen bir korku / macera oyunudur. Kendinizi terk edilmiş bir oyuncak fabrikasında intikam ve korku dolu bir hikayenin içinde bulacaksınız. Dikkat etmezseniz burası sizin sonunuz olabilir. Hayatta kalmak için her adımı atmadan önce iki kez düşünmeli ve karşılaştığınız tüm sorunları çözmek için zihninizi kullanmalısınız. Geri dönüşü olmayan zorlu bir yoldasınız. Sadece cesur olmanız sizi kurtarmaya yetmeyebilir.

Bazen ışıkları kapatmanız, bazen eşyaları aramanız, bazen de baktığınız yeri değiştirmeniz gerekir. Bu fabrikada gerçek henüz ortaya çıkmadı. Hayatta kalmaya çalışacağınız bu macerada gerçeği ortaya çıkarabilecek misiniz? Herkes kayboldu, nereye gittiler? Tüm sorular cevaplanmaya değer. Bu fantastik oyun serisinde üzerinize düşeni yapın ve heyecan verici oyunun tadını çıkarın!

Oyunlar kategorimizin son yazısı olan Minecraft Oyunu Hakkında Her Şey yazımızda bugüne kadar en satılan oyun olma özelliğini elinde bulunduran Minecraft hakkında öğrenmek istediğiniz her şeyi yazımızda bir araya getirdik. Aklınızdaki tüm soru işaretlerine cevap bulabileceksiniz. Sitemizde sadece oyunlarla ilgili değil birbirinden farklı bir çok konuda yazılar bulabilirsiniz. Bu yazılara erişmek ve beğendiğinizi okumak için Google bazlı arama yapabilirsiniz.

Poppy Playtime Mobile Çıkacak mı?

Popüler epizodik korku bulmaca oyunu Poppy Playtime’ın ilk bölümü artık mobil kullanıcılar için hazır. Oyun iOS ve Android’de mevcuttur. Poppy Playtime’ın ilk bölümü mobil oyuncuların beğenisine sunuldu.

Poppy Playtime Amacı Nedir?

Yıllar önce çalışanları gizemli bir şekilde ortadan kaybolmuş eski bir oyuncak fabrikasında hem gizemi çözmeye hem de hayatta kalmaya çalışıyorsunuz. 

Poppy Playtime Nasıl Oyun?

MOB Games tarafından piyasaya sürülmüş bağımsız bir korku / macera oyunu.

Poppy Playtime Ne Kadar Korkunç?

Poppy Playtime ile ilgili en iyi şey, gerçekten korkutucu olması. Oyunun başındaki reklam videosundan karakter tasarımına, ses efektlerinden grafiklere kadar her şey oyuncuların ürkütücü deneyimin içinde kaybolması için özenle tasarlanmış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu