Anne Çocuk

Son Model Bebek Yelekleri

Son model bebek yelekleri ile ilgileniyorsanız doğru sitedesiniz. Örgü bebek yelekleri o kadar güzel ve tatlı ki, nerede görsek gözümüzü onlardan ayıramıyoruz. Kadınların pek çoğu hayatında en az bir kere örgü örmeyi denemiştir. Bu konuda herkesin başarılı olacağını iddia etmiyoruz. Ama babaanne ya da anneanne olacak kişiler genellikle şişi ve yünü kaptığı gibi bebek yelek modellerinin peşine düşer. Ailenin yeni ferdi için yapılacak hazırlık listesinin başında bebek yelekleri vardır.

Son Model Bebek Yelekleri
Son Model Bebek Yelekleri

Anadolu’da, kız annesinin dünyaya gelecek ilk torununun beşiği ve tüm giysilerini hazırlayıp hediye olarak getirmesi adeti günümüzde halen devam etmektedir. Pek çok renk ve modelde olan bebek yeleklerini Instagram, Facebook, Pinterest ve internet sitelerinde bulabilirsiniz. El örgüsü yelekler, hazır yeleklerden her zaman daha dayanıklıdır. Eski zamanlarda anneannelerimiz, babaannelerimiz ailenin her ferdi için mutlaka bir şeyler örerlerdi. Bu giysiler fabrikalarda üretilenlerden çok daha sağlamdır.

Son Model Bebek Yelekleri

Ortaya muhteşem bir bebek yeleği çıkartmak için, insanlar bazen şiş, bazen tığ kullanmaktadırlar. Son model bebek yelekleri arıyorsanız sitemizde bolca resim bulabilirsiniz. Yelek örmenin en zor bölümü yeleğin yaka, kol ve arka kesiminin yapılışıdır. Bunların nasıl yapılacağını bilmiyorsanız yelek öremezsiniz. Eğer örgü örmeye vaktiniz yoksa ya da bu konuda yeteneğiniz olmadığını düşünüyorsanız, başkalarının ördüklerini de satın alabilirsiniz. Pazarların çoğunda ve internette uygun fiyatlarla örgü yelekler satan pek çok kişi bulabilirsiniz.

Bebek yelekleri ister parça parça örülüp birleştirilerek ister tek parça olarak örülebilmektedir. Büyük çocuklar için örülen yelekleri parça parça örüp birleştirmek çok daha kolaydır. Bebek yelek çeşitleri; ceket, bolero, cepken, garson, yandan düğmeli ve ata yeleği olarak sayılabilir. Bolero özellikle küçük bebekler için uygun bir yelek modelidir. Cepken ya da ceket denilen türlerde ise cep bulunmaktadır. Bunlara garson ya da ata yeleği de denmektedir.

Son Model Bebek Yelekleri
Son Model Bebek Yelekleri

Bebek yeleklerinde alt kısma çift lastik örerseniz çok daha güzel bir görüntü ortaya çıkacaktır. Yeleği isterseniz önden düğmeli isterseniz yandan düğmeli olarak örebilirsiniz.  Düğmeler yeleğin çok önemli bir ayrıntısıdır. Yeleğin modeline uygun düğmeler yeleği çok daha hoş gösterecektir. Çocuklarınızın bebeklik giysilerini özellikle de yeleklerini saklayıp büyüdüklerinde göstermeniz çok hoş bir sürpriz olacaktır.

Bebek Yelekleri Modelleri

Bebek yeleklerinde son dönemde en çok tercih edilen örnekler fıstık ve fare dişidir. Bu iki örnek dışında tercih edilen diğer örnekler ise; kelebek, nohut, leblebi ve pirinç örnekleridir. Yeleği bitirdikten sonra üstüne işleyeceğiniz motifler ve oyalar yeleğin değerini oldukça arttıracaktır.

Son Model Bebek Yelekleri
Son Model Bebek Yelekleri

Son model bebek yelekleri yazımızın sonuna geldik. Bebeklerinizi kış aylarında kendi ördüğünüz son model bebek yelekleri ile sıcak tutmak sizin de hoşunuza gidecektir. En sevdiğiniz modelden başlayarak bir kaç yelek ördüğünüz zaman kışın çok rahat edeceksiniz. Zamanla eliniz de alışacağı için daha hızlı öreceksinizdir. Anne Çocuk kategorimizde yer alan bu yazımızda gördüğünüz modellerden beğendiğiniz olursa belki sevdiklerinizle de paylaşmak isteyebilirsiniz. Sitemiz içerikleri hakkında Google bazlı olarak daha fazla araştırma yapabilirsiniz.

 

En Küçük Bebek Yeleği Kaç İlmekle Başlanır?

Yeni doğan bebeler için yeleğe yaka kısmından 76 ilmek ile başlamak uygundur.

0-6 Aylık Bebek Yeleği Kaç İlmek Başlanır?

Kilosuna göre 76 ile 80 ilmek arası uygun olacaktır.

Bebek Yeleği Boyu Ne Kadar Olmalı?

Bu bebeğin boyu ve kilosuna göre değişiklik göstermekle beraber 3 aylık bir bebek için 24 cm ve 6 aylık bir bebek için 25 cm, 1 yaşındaki bebek için yaklaşık 26-28 cm, 18 aylık bebek için 30 cm, 2 yaşındaki bebek için 31 cm ve 2-4 yaş aralığındaki bebekler için ise 31-32 cm arası uygundur.

Bebek Yeleği Kaç Numara Şiş İle Örülür?

Bebek yelekleri için 3 ya da 3,5 numara şiş uygundur ve 76 – 80 arası ilmek ile başlanabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu