Yaşam

Tarot Falı Nasıl Bakılır?

Tarot falı nasıl bakılır, detaylara geçmeden önce Tarot hakkında genel bilgiler verelim. “Fal” kelimesi Farsçadan Türkçeye geçmiş bir kelimedir. Sözlük anlamı baht veya talih anlamına gelmektedir. Falcılık, bir bireyin kaderini ve geleceğini tahmin etmek anlamına gelir. Günümüzde en popüler fal türleri şu şekilde sıralanabilir: Tarot falı, kart (iskambil) falı ve kahve falı. Tarot’un tarihi milattan öncesine dayanır. Her kart bir duyguyu olduğu kadar bir karakteri de temsil eder. Tarot falı hakkında merak edilen konularda sizleri bilgilendireceğimiz yazımıza başlıyoruz.

Tarot falı bakabilmek için kartların anlamını bilmek ve spiritüalizm ve mistisizm gibi belli başlı disiplinleri anlamak gerekir. Yüksek enerji ile bakılan Tarot falında, bireyin geleceği ile ilgili tahminlerde bulunulabilir. Aynı zamanda bireyin geçmiş yaşamıyla ilgili bilmek istediği konular da Tarot kartları aracılığıyla öğrenilebilir.

Tarot Falı Nasıl Bakılır?
Tarot Falı Nasıl Bakılır?

Tarot nedir?

Tarot, Orta Çağ’ın sonunda ortaya çıkan 78 adet karttan oluşan oyun kartı destesini ifade eder.  Zaman içinde psikolojik yardım amacıyla kullanılmış ve günümüzde de kehanet ve falcılıkta güncelliğini korumaya devam etmektedir.

Geleneksel olarak tarot kartları, 22 adet arkana majör veya büyük arkana olarak adlandırılan karttan ve 56 adet arkana minör veya küçük arkana kartından oluşur. Küçük arkana kartları aslında klasik iskambil kartlarını oluşturan destelerin atasıdır. Tarottaki en iyi ve en kuvvetli kartlardan biri Kader Çarkı’dır. Bu kart bireyin hem özel hayatında hem de iş hayatında mutlu veya başarılı olacağına işaret eder.

Tarot Falına Nasıl Bakılır?

Tarot falı bakılan kişinin kartlara odaklanması gerektiği söylenir. Kişi kendini hazır hissettiğinde üç kart seçer. Ortadaki kart self kartınızdır. Bir kişinin duygu veya düşünceleri, karakter yapısı ve kişiliği hakkında bilgi sağlar. Soldaki kart, mevcut durumu hakkında ipuçları içeriyor. Sağdaki karta göre mutsuz, endişeli veya umutlu olup olmadığınız değerlendirilmektedir.

Soldaki kartlar ise kişinin hayatında önemli rol oynayan kişileri, planlarını, önemli kararlarını ve hayallerini simgeler. Ardından 4 kart daha seçilir. Bu kartlara bakarak bireyin özel hayatını, ailesini, ilişkilerini ve kariyerini tahmin etmek mümkün olmaktadır.

Tarot Falı Bakmak için Gerekenler

Açılımlara bakıp yorumlayabilmek için öncelikle zihinsel ve fiziksel olarak hazır olmanız gerekir. Bunu yapmanın en önemli amacı karşınızdakini iyi analiz edebilmek için odaklanmaktır. Doğru insanlara doğru şekilde odaklandığınızda, istenen sonuçları elde etmek zor değil. Elbette bu kartların farklı anlamları olduğu gibi ve bakma çeşitleri de farklıdır. Bunları yazımızın içeriğinde bulabilirsiniz. Gelelim diğer detaylara, ritüeller açısından öncelikle hafif müzik ve mum ışığı bizi sakinleştirmede çok önemli etkenler olduğundan Tarot falı bakılan ortamda bunlar olmalıdır.. Tabii ki öncelikle ortamın sessiz olması ve rahatsız edici etkenler olmaması gerekir.

Tarot Geleceği Söyler mi?

Sanılanın aksine tarot kartlarının asıl amacı geleceği söylemek değildir. Tarot falına bakılmasının temel amacı, kişinin seçimlerine rehberlik etmektir. Birçok insan için geleceği anlamak çok önemlidir. Ancak Tarot falı gelecek, geçmiş ve şimdiki koşulları ortaya koyan bilgiler vermektedir. Başka bir deyişle, insanlar yapacakları seçimlerin sonucunu öğrenmek için tarot falına bakarlar.

Elbette gelecekle ilgili kartlar da çekilebilir. Tarot kartlarının birçok kart açılımı vardır. En çok bilinen ve tercih edilen Keltik Çapraz adı verilen açılım çeşididir. Tarot kartları, seçim yapmakta zorlanan insanlara yol göstericidir. Tarot falını bu şekilde kullanmak en doğru yoldur.

Tarot Falı Bakarken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Tarot falına bakarken dikkate alınması gereken bazı önemli noktalar vardır. Önemli noktalardan bazıları aşağıdaki gibidir:

Kartlar sol elle çekilmelidir. Bunun nedeni ise sol elin beynin yaratıcı bölgesine bağlı olmasıdır.

Falı bakılan kişiye ait olan kartlara başkasının bakması veya karıştırması doğru değildir.

Tarot kartları her zaman kutusunda ve yatılan yere yakın tutulmalıdır.

Tarot için özel ipek veya daha kaliteli niteliğe sahip kumaş satın almanız gerekiyor.

Tarot Falı Nasıl Bakılır?
Tarot Falı Nasıl Bakılır?

Tarot falına nasıl bakılır? Yazımızın sonuna geldik. Herkesin merak ettiği ve çok fazla rağbet gören Tarot falı hakkında detaylı bilgiler paylaştık. Tarot falına herkes bakabilir ama önce uygun ortamı hazırlamak ve belli başlı disiplinlere hakim olmak gerekir. Yaşam kategorimizin son yazısı olan IMEI Sorgulama Nasıl Yapılır? yazımızda her cep telefonunda bulunan imei numarasının nasıl sorgulandığını, ne işe yaradığını, nasıl kayıt yapıldığını detaylı bir şekilde paylaştık. Sitemizin içeriklerine daha kolay ulaşmak ve araştırma yapmak isterseniz Google bazlı arama yapabilirsiniz.

 

Tarot Falı Bakmak Günah mı?

Dini kaynaklara göre; fala bakmak veya fal baktırmak günahtır. Falcılar, bazı şekil ve sembollere bakarak geleceği gördüklerini iddia ederler.

Tarot Falı Bakarken Kaç Kart Seçilir?

Tarot falına baktıran kişinin kartlara odaklanması gerekir. Kişi kendini hazır hissettiğinde üç kart seçer.

Tarot Falına Kimler Bakabilir?

Herkes tarot falı bakabilir ve bu ilginç görünse de son derece tehlikeli etkileri olabilir. Tarot kartlarının falına bakılan kişi üzerindeki olumsuz ve negatif etkileri doğrudan iletmemesi için şeffaf bir yapı oluşturulmalı ve tarot etkilerinden korunması sağlanmalıdır.

Tarot Kartı Kaç Tane Olur?

Mevcut haliyle Tarot, 22 Büyük Arkana ve 56 Küçük Arkana olmak üzere 78 karttan oluşur. Küçük Arkana kartları ise 16 saray kartı ve 40 takım kartından oluşmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu