Yaşam

Türksat Kablonet İle İlgili Merak Ettiğiniz Her Şey

Türksat Kablonet, Türksat Kablo TV A.Ş.’nin sahibi olduğu yeni nesil fiber optik internet hizmetidir. Full fiber altyapısı sayesinde 100 Mbps gibi hızlar kesintisiz olarak kullanılabilir.

Türksat Kablonet İle İlgili Merak Ettiğiniz Her Şey
Türksat Kablonet İle İlgili Merak Ettiğiniz Her Şey

İnternet hayatın her alanını sarmaya devam ederken, yüksek hızlı internet hizmetlerine olan ihtiyaçta her geçen gün artmaktadır. Akıllı telefonların kullanımıyla birlikte sosyal medya kanallarının artan popülaritesi internet kullanımını büyük ölçüde artıran etkenlerden biri olmuştur. Ardından gelen yenilikler iş hayatının dijitalleşmesinin önünü açmış ve işletmelerde hızlı internete olan ihtiyacı artırmıştır. Hatta online uygulamalar sayesinde iş geliştirme ve yönetim süreçleri işlevsel olarak daha hızlı hale gelmiştir. Devlet sektörü, eğlence, iş ve eğitime ek olarak birçok işlemi dijitalleştirerek hem fiziksel eforu azaltmış hem de işlem hızını artırmaya yardımcı olmuştur.

Bu çerçevede, yüksek hızlı internet hizmetlerine olan talepteki çarpıcı artış, ülkeleri fiber optik altyapıya yatırım yapmaya sevk etmiştir. Fiber optik internet hizmeti ile kişilerin evlerinde, ofislerinde, eğlence mekanlarında ve her yerde yüksek hızda internete sahip olmaları oldukça önemlidir. İnsanlar evde kısa sürede dosya indirip göndermek, film izlemek ve müzik dinlemek için kesintisiz yüksek hızlı internet hizmetine ihtiyaç duymaktadırlar.

İnternet sağlayıcıları ise potansiyel müşterilerin dikkatini çekmek ve mevcut müşterilerin memnuniyetini artırmak için birçok altyapı çalışması yürütmektedirler. Ülkemizde Türksat Anonim Şirketi tarafından işletilen Kablonet İnternet hizmeti, KabloTV altyapısına sahip binalarda yüksek hızlı İnternet ve TV hizmeti vermek için bölge kullanıcılarının ilk tercihlerinden biridir. Türksat Kablonet İnternet, uygun fiyatlı etkinliklerle insanlara yüksek hızda internet ve sahanın ihtiyaçlarına yönelik premium hizmetler sunmaktadır.

 

Kablonet Hangi İllerde Hizmet Vermektedir?

Müşterilerine kesintisiz yüksek hızlı internet hizmeti sunarak müşteri memnuniyetini ön planda tutan Kablonet, rakiplerinin yanında ekonomik bir fiyat politikası izleyerek kullanıcılarına kapsamlı ve parasının karşılığını fazlasıyla veren bir hizmet sunmaktadır. Türksat Kablonet dünya standartlarında hizmet veren bir internet sağlayıcısı olmayı hedeflerken, şu anda Türkiye’de 24 ilde (Adana, Antalya,  Ankara, Balıkesir, Bursa, Bolu, Denizli, Erzincan, Edirne, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İzmir, İstanbul, Kocaeli, Karaman, Konya, Kayseri, Mersin, Manisa, Samsun , Yalova, Tekirdağ, Zonguldak) hizmet vermeye devam ederken altyapı ağlarını genişletmek için çalışmaktadır.

Türksat Kablonet İnternet

Kablonet’in misyonu, Türkiye’nin 24 ilinde ve bu illerin birçok bölgesinde, özgün kablo TV altyapısı ve Ar-Ge çalışmaları ile fiber optik internet hizmeti vermektir. Kablonet, daha güçlü ve daha hızlı internet altyapısı ile rakiplerinden ayrılmaktadır. Altyapı olarak çok güçlü olan Türksat, lokasyon kaynaklı olumsuz koşullarda dahi fiber internet hizmet kalitesinden ödün vermeden profesyonelliğini sürdürmektedir.

Kablonet A.Ş., diğer İnternet Servis Sağlayıcıların (ISP’ler) aksine evlere, işyerlerine ve diğer yapılara internet hizmeti verebilmek için herhangi bir telefon altyapısına ihtiyaç duymamakta, sadece kendi kablo TV altyapısı ile hizmet vermektedir. Şirketin Türksat uyduları üzerinden alım yapması da büyük bir artıdır. Teknik sorunlar minimuma indirildiği için internet ve TV hizmetlerindeki kesintiler de minimuma indirilmiştir.

Kablonet İnternet aboneleri, kullanım süresi boyunca tarifelerinin sağladığı hızlarda fiber internet hizmeti alırlar. Kullanıma bağlı olarak internet hizmetinin hızında veya fiyatında herhangi bir değişiklik olmamaktadır. Detaylar için Kablonet Etkinlikler sayfasına göz atabilirsiniz.

Türksat Kablonet İle İlgili Merak Ettiğiniz Her Şey
Türksat Kablonet İle İlgili Merak Ettiğiniz Her Şey

Kablonet kullanıcısı olabilmek için potansiyel kullanıcının bulunduğu ilde kablo TV şebekesinin olması ve binanın bulunduğu bölgede Kablonet İnternet hizmetine bağlanacak gerekli Türksat KabloTV altyapısına sahip olması yeterlidir. Türksat Kablonet’in tüm avantajlarından yararlanmak için bulunduğunuz yerde Türksat Kablonet altyapısı olup olmadığını Türksat Kablonet altyapı sorgulama sayfasından anında öğrenebilirsiniz.

Kablonet Neden İlk Tercihiniz Olmalı?

Kullanıcılar, yüksek hızlı fiber internet ihtiyaçlarını karşılamak için müşteri yorumları, faaliyetleri ve servis sağlayıcı tarifelerine göre en memnun oldukları şirketi seçme eğilimindedir. Kablonet, fiber optik internet altyapısına çok fazla zaman ayırması ve müşteri memnuniyetini artırması nedeniyle Türkiye’nin en popüler servis sağlayıcı firmalarından biridir. Kablonet, kesintisiz internet hizmetini en uygun fiyatlarla sunarak müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktadır.

Kablonet Altyapı Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Türksat Kablonet İnternet hizmetinden yararlanmak isteyenlerin evde herhangi bir telefon altyapısına ihtiyacı yoktur. Türksat’ın benzersiz kablo TV altyapısı sayesinde, sözleşme süresi boyunca tarifelerinde belirtilen internet hızlarını sorunsuz kullanan müşteriler, Türksat Uydu’nun kablolu TV hizmetinden de yararlanabilmektedir. Türkiye’nin tek kablotv operatörü olan Türksat A.Ş sayesinde müşteriler, binaları desteklediği müddetçe 100 Mbps’ye kadar kotalı, kotasız, akıllı sınırsız ve simetrik internet tarifelerini kullanabilirler. Kablonet’in avantajlarından biri de bu tarifelerle internet satın alan kullanıcıların telefon hattı kullanmasına gerek olmamasıdır. Ayrıca Kablonet internet hizmeti aldıkları için balkonlarında görüntü kirliliğine neden olan çanak anten kullanmak zorunda da kalmamaktadırlar.

Türksat Kablonet İle İlgili Merak Ettiğiniz Her Şey

Potansiyel müşterilerine sınırsız internet erişimi, internet tarifeleri ve etkinliklerinde uygun fiyat garantisi vaat eden Kablonet, internet abonelik sürecini kolaylaştırarak müşterilerin daha az işlem yapmasını sağlamaktadır. Bu da müşteri memnuniyetini artıran faktörlerden biridir.

Kablonet Tarifeleri;

  • Sınırsız,
  • Kullandığın kadar öde,
  • Simetrik,
  • Son sürat internet,
  • Akıllı Sınırsız.

Bu tarifeler, her sektörün ve kullanıcının özel ihtiyaçlarına göre tasarlanarak doğru kişiye doğru hizmetin sunulmasına yardımcı olmaktadır.

Kablonet’in bir diğer avantajı da Türksat kablolu altyapısı sayesinde internet hızı, download, upload ve ping değerlerinin hiçbir çevresel faktörden olumsuz etkilenmemesidir. Diğer servis sağlayıcılardan hizmet alan kullanıcılar, evlerinde fiber optik kablo altyapısının olmaması ve olumsuz hava koşullarından kaynaklanan çevresel faktörler nedeniyle internet hızlarının düşmesi, ping değerinin artması, bağlantı kesilmesi gibi sorunlarla sıklıkla karşılaşmaktadır. Ancak Kablonet kendi kablo TV altyapısını kullandığı için ağ üzerindeki her cihaza eşit değerde internet gücü sağlayabilmektedir. Ayrıca kurumsal hizmet almak isteyen müşteriler, statik IP hizmeti sayesinde işletme olarak global ağa katılabilirler.

Türksat Kablonet İle İlgili Merak Ettiğiniz Her Şey
Türksat Kablonet İle İlgili Merak Ettiğiniz Her Şey

Kablonet İnternet Altyapısı Ne Kadar Güçlü?

Kablonet, Türksat’ın son birkaç senedir altyapı çalışmalarına hız verdiği bir internet hizmetidir. Bu çalışmaların temel nedenlerinden biri Türksat Kablo servislerine artan taleptir. Kendi kablolu internet hatlarını kullandığı için, internet altyapı kalitesi açısından diğer taşıyıcılara göre avantajlara sahiptir. Farklı tarifelerle her ihtiyaca yönelik kablolu internet seçenekleriyle devrim niteliğinde internet hizmetleri sunmaktadır. Müşteri memnuniyetinden bahsetmişken Kablonet müşteri hizmetleri de kullanıcılar üzerinde çok iyi bir izlenim bırakmaktadır. Kablonet online destek sistemi üzerinden oluşturulan destek taleplerine aynı gün içerisinde çözüm bulmak için çalışmaktadır.

Türksat Kablonet İnternet Fiyatları Neye Göre Belirlenmektedir?

Türksat Kablonet internet altyapısı İstanbul, İzmir, Ankara, Adana ve Mersin dahil Türkiye’nin 24 ilinde mevcuttur. Kablonet abonesi olmak isteyen müşterilerimiz öncelikle altyapı sorgulama sayfasından il ve bölgede Türksat Kablo altyapısının olup olmadığını öğrendikten sonra Türksat fiber internet hizmetine abone olabilirler. Yapmanız gereken tek şey evinizdeki internet ihtiyacınıza göre en uygun paketi seçmektir.

Sizin için en iyi fiber internet paketini seçerken göz önünde bulundurmanız gereken ilk şey internet hızıdır. Kablonet hız testi sonuçlarında yüksek puan almak istiyorsanız 100 Mbps’ye varan hızlarla fiber internet kampanyasına başvurabilirsiniz. İnternet kullanımınız, veri alış verişiniz yüksekse,  sınırsız internet kampanyası tam size göre demektir. Profesyonel olarak dosya yükleyen/indiren kullanıcılar için Simetrik İnternet kampanyası da iyi bir seçim olabilir.

Türksat Kablonet İle İlgili Merak Ettiğiniz Her Şey

Kablo Tv ve Kablo Ses Hizmetleri

Türksat Kablonet, Türkiye’nin en popüler kanallarını evinize taşıyan Kablo TV’nin yanı sıra mükemmel iletim performansı ile Kablo Ses hizmeti de vermektedir.

Kablonet’in Hızı Ne Kadardır?

“Kablo üzerinden hangi hızda internet alabilirim” sorusuna cevap verebilmek için öncelikle bir altyapı testi yapmanız ve tavsiye edilen bir modem almanız gerekmektedir.

Fiber internet, seçtiğiniz plana bağlı olarak 100 Mbps’e çıkabilir. Kablonet İnternet tarifeleri 10 Mbps ve 100 Mbps arasında değişmektedir. Fiber internet kampanyası için minimum 50 Mbps internet hizmeti tarifeye dahildir. Şirket, DOCSIS 3.0 standart modemleri kullanarak, ev internet faaliyeti alanında en hızlı ve kesintisiz interneti sağlayan kendi altyapısına bağlanmaktadır.

Türksat İnternet kendi altyapısından tek bir kablo üzerinden hizmet verdiği ve telefon ya da başka bir alıcı gerektirmediği için hizmet her bütçeye uygun fiyatlandırılmıştır.

Kablonet Bağlanma Aşamaları Nelerdir?

Sistem şu şekilde çalışır:

  • Başvurunuz alındıktan sonra bölgenizdeki kurulum ekibi tarafından aranacaksınız,
  • Sizin için uygun tarihler ortaklaşa belirlenir.
  • İnternet altyapısı binanızda bulunduğu için hem TV hem de internet bağlantısı aynı gün bağlanabilir.
Türksat Kablonet İle İlgili Merak Ettiğiniz Her Şey
Türksat Kablonet İle Işık Hızında İnternet

Neden Kablonet’i Kullanmalısınız?

Uydunet, internet kesintileri konusunda en az şikayete sahip şirkettir. Bunun nedeni ise sunulan fiber optik internet hizmetinin olumsuz çevre koşullarından etkilenmemesidir. Yağmur, fırtına, kar yağışı gibi çevresel koşullar internet kalitenizi olumsuz etkilemeyecektir.

Kablonet internet paketleri ekonomik ve her bütçeye uygundur. En düşük internet planı 10 Mbps internet sunar. Temel paket ve üst paket seçenekleri olduğu için tarife seçenekleri oldukça fazladır.

Herhangi bir arıza durumunda kablolu ağ iletişim hattı üzerinden Türksat Kablonet müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeniz durumunda kısa süre içerisinde işlem yapılacaktır.

Hangi Modemi Tercih Etmelisiniz?

Türksat altyapısı ve fiber internet için önerilen modemler DOCSIS uyumlu olmalıdır. Fiber İnternet uyumlu modemler, Docsis 2.0 ve Docsis 3.0 modelleridir.

Verilen İnternet hızına uymayan bir modem işinize yaramayacaktır. Bu bakımdan tarife ve modem uyumluluğu önemlidir:

Docsis 2.0 modemler, 20 Mbps’nin altındaki internet tarifeleri içindir.

Docsis 2.0, 16 Mbps’ye kadar hızları destekler.

Docsis 3.0, 20 Mbps ve üzeri kablolu ve fiber internet hızları için kullanılabilir.

İnternet tarifelerinin yanı sıra Kablonet’in modem kiralama maliyetleri de oldukça uygundur. Her internet paketinin altında internet hızına uygun bir modem verilir. Cihazlar bölümünden modemlere de göz atabilirsiniz.

Türksat Kablonet Fatura Nasıl Ödenir?

Seçtiğiniz paket / kampanyaya bağlı olarak, aylık faturanızı bir ödeme noktasından ödeyebilir veya otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Otomatik ödeme talimatı vermek istemiyorsanız, üye girişi yaparak, kredi kartınız ile online olarak faturanızı ödeyebilirsiniz.

Türksat Kablonet İle İlgili Merak Ettiğiniz Her Şey
Türksat Kablonet Teknik Ekip

Türksat Kablonet İle İlgili Merak Ettiğiniz Her Şey yazımızın sonuna geldik. Türksat Kablonet İnternet, ekonomik fiyatlarla insanlara yüksek hızda internet sağlamaktadır. Türkiye’nin 24 ilinde (Adana, Ankara, Antalya, Balıkesir, Bolu, Bursa, Denizli, Edirne, Eskişehir, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Karaman…) faaliyet göstermektedir. Türksat Kablonet, dünya standartlarında bir internet sağlayıcısı olmayı hedeflerken, altyapı ağını genişletmek için de var gücüyle çalışmaktadır. Türksat A.Ş, Türkiye’de yüksek hızlı internet sunan tek kablolu TV operatörüdür.

Fiber internet, seçtiğiniz plana bağlı olarak 100 Mbps’ye kadar hız sağlayabilir. Müşteriler Kotalı/Kotasız, Akıllı Sınırsız ve Simetrik İnternet planlarını kullanabilirler. Kablo TV altyapısına sahip binalarda yüksek hızda internet ve TV hizmeti birlikte verilebilmektedir. Kablonet, kendi kablo TV altyapısını kullanarak, ağ üzerindeki her cihaza eşdeğer internet gücü sağlayabilmektedir.  Başvurunuzdan birkaç gün sonra internetinizi kullanılabilir hale getiren bir sistemle çalışmaktadır.

Yaşam kategorimizin son yazısı olan Poğaça Tarifi yazımızda çay saati için harika poğaça tarifi paylaştık. Malzemeleriniz varsa hemen yapmak isteyeceğiniz bu pratik poğaça tarifi ile hünerlerinizi ortaya çıkarabilirsiniz. Denenmiş ve çok beğenilmiş bu tarifi sizin de sevdiklerinizle paylaşacağınızdan eminiz. Sitemizdeki farklı içeriklerden hoşunuza giden herhangi birini okumak için Google bazlı arama yapabilirsiniz.

Kablonet Devletin mi?

TÜRKSAT Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme A.Ş, tamamı devlete ait milli bir şirkettir.

Türksat Uydusu Yerli mi?

Türksat 3A uydusu, 13 Haziran 2008’de saat 01:5’te Ariane 5 roketi ile Fransız Guyanası’ndan fırlatıldı ve 42° doğu yörüngesine yerleştirildi. Türkiye’nin ilk yerli tasarımı ve üretimi olan alçak yörünge iletişim uydusu Türksat-3USAT, Çin’de Jiuquan’dan fırlatılmıştır.

Kablonet DSL Nedir?

ADSL’den daha yüksek hızlara (indirmenin 5 katı ve yüklemenin 10 katı) izin veren bir veri iletişim teknolojisidir. Sinyalin güçlü bir şekilde iletilebildiği noktalarda 100 Mbps’ye kadar hıza ulaşabilir.

KabloTv mi Uydu mu?

KabloTV çok daha ileri seviyede görüntü ve ses kalitesine sahiptir. Ayrıca kötü hava şartlarından etkilenmediği için sinyal kayıpları yaşanmaz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu